Claudia Lepik ja Sigrid Kuusk kutsuvad avatud stuudiosse

Foto: Claudia Lepik

Käesoleva nädala neljapäeval, 2. juulil avavad terveks päevaks oma Põhjala tehases asuva ehtestuudio kaks tunnustatud ehtekunstnikku – Claudia Lepik ja Sigrid Kuusk.

Avatud stuudio raames saab tutvuda mõlema ehtekunstniku tegemistega ning loomulikult soetada ka nende loomingut. Olgu lisatud, et müüki tulevad nii ainueksemplarid kui juba tuttavad kollektsioonid ning seda ainult sellel päeval kehtiva 10% soodustusega. 

Natuke ka mõlema ehtekunstniku taustast. Claudia Lepik omandas oma kraadi Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti erialal. Pärast lõpetamist on ta tegutsenud vabakutselise ehtekunstnikuna, osalenud mitmetel grupinäitustel Eestis ning Kreekas ja möödunud sügisel oli tal esimene soolonäitus New Yorgi ehtekunsti nädalal. Claudia loomingus on olulisel kohal liikumine ning heli, kõige enam meeldib talle kuulda oma ehteid laulmas kui parasjagu on neid kandmas ja nendega liikumas.

Sigrid on aga õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat ja kaitsnud Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti bakalaureusekraadi. Hetkel õpib ta Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti magistriõppes. Aastal 2019 pälvis Sigrid Noore Ehte Fondi stipendiumi ning 2018 Galerii Marzee Graduate Prize-i. Tema töid on eksponeeritud nii Eestis kui ka mitmel rahvusvahelisel näitustel. Neist nimekaim Hollandi Arnheimi Kunstimuuseumi korraldatud kutsutud osavõtjatega näitus „Body Control”. Sigrid Kuusk arendab omanimelist ehtebrändi ja on teinud koostööd moekunstnik Lilli Jahilo ja bränd Ivo Nikkologa. Ta tegeleb jätkuvalt ka fotograafiaga sidudes seda oskuslikult ehtedisainiga.

Uuri ürituse kohta lisa Facebookist. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid