Foto: Inez & Vinoodh

CHANELi kummardus kameeliale

Tänavustele sügistalvisteid kollektsioone esitlevatele moenädalatele võib nüüd kriipsu alla tõmmata. Just pakkis end kokku moenädal Pariisis, mis pakkus nii üllatusi kui ovatsioone. Milline on igal hooajal üks oodatumaid moeetendusi? Loomulikult Chaneli moemaja oma.

Seekordne Chaneli kollektsioon oli mitmes mõttes eriline. Kui tavaliselt saab moemaja loovjuht Virginie Viard oma inspiratsiooni mõnest inimesest, mälestusest, lokatsioonist, siis seekord keerles kogu kollektsioon ainult ühe elemendi ümber ja selleks oli Chaneli moemajaga alati kaasas käiv kameelia. 

The camellia is more than a theme, it’s an eternal code of the House,” sõnas Virginie,“I find it reassuring and familiar, I like its softness and its strength”. 

Kameelia motiive on jagunud Chaneli kollektsioonidesse vaat et 1920ndatest alates. Seekord jagus seda nii kleitidele kui kudumitele, käekottidele, kaelakeedele ja jalanõudele. Kameelia oli igal pool, kuid samas nii maitsekas koguses, et see ei mõjunud väsitavalt, vaid hoopis inspireerivalt. 

Vaadake oma silmaga üle allolevast videost!

Veel sarnaseid artikleid


DENIM
Foto: CHANEL

Never too much denim

CHANEL siseneb 2026. aasta kevadhooaega limiteeritud DENIM MAKEUP COLLECTION meigikollektsiooniga, mille näoks on moemaja saadik Lily-Rose Depp. Kollektsioon mängib teksakangale omase vabaduse ja “ei allu reeglitele” hoiakuga, tõstes teksaesteetika otse meigipaletile.

Kõnealuse kollektsiooni loovjuht on Valentina Li, kelle käekiri on CHANELi puhul sageli see, mis julgeb klassika piire nihutada. Tema loodud kollektsiooni toonid liiguvad intensiivsetest sinistest ja jahedatest metallikutest kuni pehmete, puudriliste roosadeni. Nii jõuavad ilumaanideni LES 4 OMBRES DENIM DREAM lauvärvikvartett, mille kõrval on valikus NOIR ALLURE MASCARA toonis 97 Indigo ning küünelakk LE VERNIS 419 Légende. Naha jaoks lisab helki COCO DENIM illuminating powder. Kollektsioonile lisab wow-efekti aga Baby Blue toonis huulepulk ROUGE COCO FLASH ning teksatasku-formaadis kätekreem LA CRÈME MAIN.

Tutvu limiteeritud kollektsiooniga veebipoes chanel.com!

Veel sarnaseid artikleid


Toteme
Foto: Toteme

Toteme, Pariisis

Rootsi moemärk Toteme jätkab ka tänavu oma moekalendri graafikuga. Möödunud nädalal naases bränd Pariisi, et esitleda moepealinnas oma käesoleva aasta sügistalvist kollektsiooni. 

Kui moemärgi Toteme kevadsuvised kollektsioonid on viimasel ajal saanud särada New Yorgi galeriilikus keskkonnas, siis sügistalvine rütm kuulub taas Pariisile. Seekord toimus kollektsiooni esitlus brändi showroom’is, mis asub ajaloolises Pariisi hoones, kunagises Rootsi klubis. Asutajad Elin Kling ja Karl Lindman rõhutasid ka seekord Toteme’i jaoks olulist põhimõtet: fookus enne fanfaari.

Ja kollektsioon ise? Sügis/talv 2026 kollektsioon, mida pressiteates kirjeldatakse kui feminine verve’i, ühendab sportliku garderoobi skulpturaalsete elementidega. Rootsi vaoshoitud elegants avaldub tumedates, peaaegu mustades toonides, mida elavdab läbimõeldud kirsipunane aktsent. Esmapilgul minimalistlikud materjalid pakuvad lähemal vaatlusel ootamatuid üllatusi – näiteks nahk, mille sisemus on vooderdatud kašmiiriga. Siluetid on enesekindlad ja funktsionaalsed, kuid kindlasti mitte rangelt utilitaarsed. 

Toteme’i käekiri jääb igal juhul äratuntavaks: iga komplekt jätab ruumi isiksusele ja eeldab kandjalt sisemist enesekindlust, mitte pelgalt trenditeadlikkust.

Vaata kollektsioon oma silmaga üle:

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid