Britt Samoson disainis Shishile jõuluehete seeria

Foto: Britt Samoson

Armastatud sisustusbränd Shishi esitleb kodumaist jõulukuulide seeriat, mille autoriks on tuntud disainer ja moeillustraator Britt Samoson. Põhjamaiselt minimalistlikku ja habrast mustvalget seeriat kaunistavad Briti illustratsioonid, millelt leiame Eesti levinuimad talvelinnud – leevikese, tihase ja varblase. Uue kollektsiooniga saab tutvuda alates 1. oktoobrist Shishi majas Noblessneris.

“Shishi kollektsioonides on linnumotiiv tegelikult kogu aeg olemas olnud, näiteks puidust, sulgedest ja Remo Savisaare loodusfotosid kasutades. Selle aasta koostööd Britiga inspireeris eeskätt tema joonistuste ilus ja täiuseni viimistletud detailidega käekiri, mis Shishi ehteseeriasse suurepäraselt sobib,“ rääkisid Shishi asutajad Mart Haber ja Taivo Piller.

Neljas erinevas suuruses kuulid, mis sobivad nii jõulupuule kui ka erinevate ruumikaunistuste kompositsiooni, on äärmiselt kerged ja vastupidavad. „Valmistamisel kasutatud materjalid lubavad neid kasutada aastaid ning samuti on nende stiil aegumatu, mis vähendab ka keskkonnale jäetavat jalajälge – kõiki ehteid ei pea igal aastal uuendama. Järgime oma kollektsioonide pakendamisel üha rohkem jätkusuutlikku joont, mis on ka üks järjest enam levinud Skandinaaviast alguse saanud sisekujundustrende. Veedame üha rohkem aega kodus, seega selle sisustuses saab oluliseks mitte ainult esteetiline pool, vaid ka see, kui hästi me tunneme end teatud materjalide keskel ning kuivõrd keskkonnahoidlikud need on,“ lisavad Shishi asutajad.

„Mul oli suur rõõm neile joonistada – olen juba päris ammu olnud Shishi fänn ja klient. Põneva seigana on loomeprotsessist meelde jäänud, et kui läksin Shishi majja näidiste järele, siis soovitasid Mart ja Taivo tulla autoga. Mõtlesin, et huvitav, tegemist ju kuuseehetega – ja kui siis kõige suuremat mõõtu kuuli nägin, sai asi selgeks. Shishi tegijad on ikka kõiges maksimalistid ja ilmselt seetõttu ka oma tegemistes nii edukad. Ja kui siis lõpptulemust nägin, siis need minu käekirjaga eestimaised linnud mõjusid ehetel nii loomulikult. Kannatamatu inimesena ehtisin Nõmmel aias elupuu juba suvel ära ja imeilus oli,“ kirjeldas koostööd Shishiga kollektsiooni disainer Britt Samoson.

Uus jõulukollektsioon tuleb müüki Shishi majas Noblessneris 1. oktoobril, lisaks ka Kaubamajas ning Niguliste ja KUMU muuseumipoodides. Kaunis kodumaiste lindudega seeria hakkab ehtima ka Niguliste kiriku jõulupuud, mis tavakohaselt saab piduliku ehterüü esimesel advendil.

Sarnased artiklid

Kommentaarid