ARNOLD, LEPIK, NIINEMÄGI ja KOSENKRANIUS A-galerii akendel

Foto: Claudia Lepik/Kristiin Elmat

Augustikuus leiab A-galerii akendel Georg Arnoldi, Claudia Lepiku, Maarja Niinemägi ja Katrin Kosenkraniuse väljapanekud. Näitused on akendel möödujaile vaatamiseks väljas 29. augustini ning ühine avamine toimub kolmapäeval, 5. augustil kell 17.00-19.00.

Kes on aga kes?

Georg Arnoldi esitlusel on viiest plaadist koosnev EP (Extended Play). Iga plaadi pinda on salvestunud üks lugu, mis on käsitlus ornamendist Archimedese spiraali alusel. Motiiv tuleneb vinüülplaatidelt. Abivahenditena on kasutatud plasmalõikurit ja treipinki, materjalina terast. Teosed on valminud Eesti Kunstiakadeemia töökojas 2019. aasta sügisel, mille Arnold veetis resideeruva kunstnikuna.

Claudia Lepik veetis 2019. aastal kuu aega New Yorgis residentuuris, kus öised tuled, kirev linnaruum ja läbi jalutatud tänavad pakkusid vaheldust ja inspiratsiooni. Sedasi, kannustatud uuest keskkonnast, süvenes ta oma töösse värske huviga materjali vastu. Nii valmisid uued mitmekihiliste struktuuride ja värvitoonidega näo- ja ninaehted. Välja pandud kolmik on osa Claudia isikunäitusest “About Face”, mis leidis aset samal aastal New Yorgi ehtekunsti nädalal.

Maarja Niinemägi iga ehe koondab tähendusi – ehtekandjatena kuulume erinevate kordumatute ideede maailma, kus ka värvil on eriline roll. Kasutades värvi materjalis, küllastunult pealekantuna või aktsendina saab ehtest abstraktne värvi ja vormi kooslus. Maarja kasutab materjalina titaani, mille tulemusel saavad ehted väga kerged ning värvide peegeldus metalli pinnalt kirgas, läbipaistev. Näitusel ongi väljas õhulised, ruumilised kõrvarõngad, mille loomisel on tehnoloogiatest kasutatud laserlõikust, punktkeevitust ja anodeerimist.

Katrin Kosenkranius on kunsti tudeerinud Academia Non Gratas ja ehtekunsti Eesti Kunstiakadeemias. A-galerii akendel räägib ta loo üheksapealisest lohest.

Uuri lisa Facebookist. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid