Anu Samarüütli spontaprindi töötuba ETDMis

Foto: Anu Samarüütel

Eesti Tarbekunsti- ja Disainmuuseumi haridusprogrammi juhtiv kunstnik ja disainer Anu Samarüütel õpetab sel neljapäeval, 10. juunil täiskasvanud moehuvilistele mõeldud töötoas enda loodud tehnikas lihtsate vahenditega tekstiilidele mustreid trükkima.

ETDMi kogus on hulk unikaalseid tekstiile, mis on valminud siiditrüki tehnikas. Siiditrüki värvidega saab trükkida ka raami kasutamata, kandes pildi tekstiilile muude käepäraste vahenditega. Anu Samarüütel kasutab näiteks oma T-särke trükkides autoritehnikat spontaprint, mille tegemiseks on vaja tunda šabloonitehnikat ja erinevaid tööriistu. Selles tehnikas õpetab ta töötoas ka trükkima tekstiilist kottidele. Kes soovib, võib kaasa võtta ka endale sobiva suuruse ja tegumoega valge T-särgi ja printida sellele.

Töötuba jagab teadmisi, kuidas teha kangale trükivärviga kujundeid ja tekstuure; saab õppida erinevate tööriistade kasutamist ja graafiliste motiivide loomist. Kõik töövahendid on kohapeal olemas.

Töötuba toimub 10. juunil 2021 algusega kell 17.30, töötuba kestab kaks tundi. Osalemistasu on 35 eurot. Info ja registreerimine: haridus@etdm.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid