Foto: Taaniel Malleus

A-Rühm andis koos Pearu Paulusega välja uue singli

Täna avaldas A-Rühm koos Pearu Paulusega singli Sama kuumad, mis pärineb A-Rühma 22. septembril ilmuvalt albumilt ”REEDE”.

“Sama kuumad” on ood 90ndatele ehk kergelt pöörasele ajaperioodile, mis bändiliikmeid tugevalt vormis. “Esimest korda Critikali tehtud tausta kuuldes tuli kohe ette pilt reividest ja house muusikast, mis oli minu jaoks välja kujunemisel väga tugevaks mõjutajaks,” rääkis Kozy. “Pearu Paulus tundus omal moel väga loogiliselt sobiv kaasartist antud loosse. Meelis Meri, kellega sai juba Must Q ajal koostööd tehtud ning Masa, kellega koos on alustatud hip-hop’i mängimist esimestel pidudel, on justkui ideaalsed täiendused. Kogu see aeg oli minu jaoks veider virvarr, kus kõik liikus turbokiirusel, elu oli ohtlik ja samal ajal võimalustest tiine, ning päevad näisid võrduvat aastatega. Kuigi seda aega tagasi ei taha, siis samas ei vahetaks seda kogemust millegi vastu.”

“Kuna meie kogu albumi kontseptsioon on kummardus neile, kes meie loomingut on mõjutanud, siis peame tänama ka neid hulle 90ndaid, kust osa meid vaevu eluga välja tulid. Eks me elasime neid aegu erinevalt, kes paremini, kes halvemini, aga need ajad vormisid meist mehed ja andsid palju ainest, millest sõnu kirjutada,” kommenteeris Genka.

Singliga koos ilmus täna ka muusikavideo, mille taotlus on viia visuaalselt tagasi nendesse videotesse ja aegadesse, mis bändi on mõjutanud. Veidi 90ndate klišeesid kasutav video toonitab loo sõnumit – see on korraga tagasivaade, ja samas tunnistamine, et asjad lähevad ajas paremaks. Video režissöör on Hindrek “Masa” Maasik, kellega on A-Rühma liikmed varemgi koostööd teinud sh Cool D “Kas sa kuuled” ja Toe Tag “Pankrot” videotega.

“Meie uues loos on omamoodi koos 90ndate dream team – Pearu Paulus laulmas, Meelis Meri klahvpillidel ning Hindrek Maasik videot üles võtmas,” lisas Critikal.

A-Rühma album “REEDE” ilmub 22. septembril Sony Music Baltics plaadifirma alt.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Pressifoto

Tuuli Rand avaldas uue singli “Eelmine päev”

Lauljatar Tuuli Rand tervitab kuulajaid uue looga, mis puudutab igaüht, kes on kunagi pidanud lahti laskma ja uuesti alustama. Värske singel “Eelmine päev” ja sellega kaasnev muusikavideo räägivad mineviku seljataha jätmisest, sisemisest vabanemisest ja julgusest astuda uude hommikusse.

“Olen väga elevil, et saan teiega jagada oma uut singlit “Eelmine päev”. See lugu sündis mõtetest, mis meil kõigil aeg-ajalt hinge puudutavad – hetked, kus meie teed kohtuvad taas minevikuga või isegi tuleviku kujutlusega. Suhted ja mälestused on osa meist ja vahel toovad need endaga kaasa igatsust, vahel aga kinnitust, et minevikus tehtud otsused olid õiged,” kirjeldab Tuuli.

Laulu südames peitub universaalne tunne: armastuse kaotus, mis alguses hoiab kinni, kuid millele järgneb kergendus ja selgus. “Alles eile olid sa mu maailm, aga täna naeratan juba uuele hommikule,” ütleb Tuuli, võttes kokku loo emotsionaalse tuuma.

Muusikavideo visuaalne maailm tõlgendab loo sõnumit poeetilisel moel – Tuuli kihutab punase Porschega läbi mälestuste, otse uude algusesse. “See lugu on justkui kiri iseendale – meenutus, et minevikku ei pea kustutama, aga sinna ei saa ka igaveseks jääda. Mõnikord tuleb lihtsalt punase Porschega sõita edasi ja lasta elul end uude päeva viia,” räägib Tuuli. “Loodan, et see lugu pakub kuulajatele sama palju äratundmist ja vabanemist. Kuula, mõtle ja lase “Eelmise päeva” tunnetel end korraks kaasa viia – ja siis tee ruumi uutele hommikutele.”

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Mia Tohver

Karmen Telvik avaldas suveigatsust kandva singli “Shine Through”

Eelmisel suvel singliga “Wildfire” muusikamaastikul debüüdi teinud Hiiumaalt pärit laulja ja laulukirjutaja Karmen Telvik avaldas uue, mäslev-melanhoolset suveigatsust kandva, alternatiiv-poploo “Shine Through”.

Laul sündis ühel sügispäeval, mil autorid Karmen Telvik, Ramuel Tafenau ja Johannes Laas tunnetasid ühiselt, et suvi on liiga ruttu otsa lõppenud ning veel ei olda valmis külma ja pimeda ajaga silmitsi seisma. “Oi, kuidas meeldiks, kui keegi ärataks mind hoopis keset lõõmavat juulit üles ja ütleks, et see oli kõigest uni – poeletid pole veel koolitarvetest lookas ning suvi on alles ees.” sõnab Telvik.

Karmen tunnistab, et läheb igal aastal sügisele vastu teatava ettevaatlikkusega. Pikk sügistalvine periood toob endaga kaasa süngust, millega ta aegajalt sisemist võitlust peab. Sarnase teema on ta põiminud ka oma sügisel ilmuva debüüt-EP sisse.

“Usun, et nii “Shine Through” kui ka peagi ilmuv debüüt-EP pakuvad äratundmist ja lohutust kõigile, kes me vahel oleme kurnatud valguse- ja D-vitamiini puudusest ning ihkame sooja päikest. Olgu “Shine Through” meeldetuletuseks võtta suve lõpust viimast ning otsida rõõmsaid toone ka vaikselt lähenema hakkavast pimedast ajast,” lisab laulja.

Kuula lugu “Shine Through” Spotifyst.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid