Foto: Sadu-Triste Juurikas

Koikson-Tärn-Mölder avaldas oma esimese albumi 

Liisi Koikson, Marti Tärn ja Sander Mölder avaldasid maikuus singli “nagu merelaine”. Nüüd on kuulatav trio esimene album “TIKS 054”. 

Trio muusika on inspireeritud erinevatest meloodiatest – töötluste aluseks on lisaks rahvalauludele ka 20. sajandi eesti heliloojate looming, samuti kaasaegne eesti pop-muusika.

“See on selles mõttes hästi huvitav kogumik lugusid, et ega neid muud eriti ei seo kui see, et nad on kõik Liisi lauldud ja selles ühtlases minimalistlikus seadekastmes,” avab albumi tausta Sander Mölder. “Ja lisaks on ühendavaks jooneks eesti keel, aga taustad lugudel on ju väga erinevad — on üks saartelt pärit hällilaul;  keegi ei tea päris täpselt, kust tuleb “Meil aiäärne tänavas” meloodia, siis on üks eurolaul ja üks peaaegu, et neile mõlemale vastandiks olev punkbändi hitt. Samas, kui nii mõelda, siis muidugi seob neid lugusid õige palju.” 

“TIKS 054” on kuulatav voogedastusplatvormidel. Lood arranžeerisid Liisi Koikson, Marti Tärn, Sander Mölder, miksis Kaarel Tamra ning masterdas Tony Lindgren Rootsist.

Veel sarnaseid artikleid


Maris Pihlap
Foto: Anna Maslenkova

Maris Pihlap esitleb uut singlit “Ära lõpeta”

Produtsent, DJ ja laulja Maris Pihlap avaldas täna uue singli “Ära lõpeta”, mis toob kokku eestikeelse popi ja Aafrika amapiano helimaailma. Ühtlasi kuulutab see laul välja Marise uue lühialbumi, mis näeb ilmavalgust 18. novembril. Laulja enda produtseeritud EP “Kes sa siis oled?” on mõtteline jätk 2024. aastal ilmunud lõunamaiste kõladega kogumikule, kus tegid kaasa ka Reket, villemdrillem, Jüri Pootsmann ja EiK.

Maris sõnab, et “Ära lõpeta” on ilmselt kõige eneseiroonilisem laul, mis ta siiani olen teinud. “Tahtsin ühe tantsuloo sisse panna selle sisemise võitluse ja segaduse, mis kaasneb suureks kasvamise ja targemaks saamisega. Hakkasin märkama, kuidas me vahel teame täpselt, mis meid ees ootab, aga läheme ikka mingi lollusega kaasa. Ja lõpuks saame ainult iseendaga tõtt vaadata,” selgitab muusik. “Nii tihti näen, kuidas inimesed tegelikult teavad küll, mis neile parim on, aga ei suuda seda sammu teha. Olgu see siis liigne pidutsemine, mürgise partneriga suhete lõpetamine või mõni muu korduv muster – kui tihti me üldse teadvustame, et kontroll on meie endi käes? Ma arvan, et vähem, kui võiks.”

Uus pala “Ära lõpeta” ootab kuulamist Spotifys.

Albumi esitluskontsert toimub 27. novembril Fonoteegis, kus Maris Pihlap esitab uut materjali koos DJ-seti ja live-vokaalidega. Uuri lisa Facebookist. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Pressifoto

boipepperoni avaldas Soome artisti Mallaga uue singli „open heart”

Eesti produtsent boipepperoni on löönud käed Soome alternatiivpopi ja elektroonilise muusika artisti Mallaga, avaldades ühissingli „open heart”. Värske lugu tähistab kahe naaberriigi muusikute koostööd ning toob esile mõlema artisti omapärase kõlapildi.

Koostöö idee tekkis boipepperoni sõnul juba mõnda aega tagasi. „Mallaga muusikat teha on olnud mu unistus sellest hetkest, kui temast esimest korda kuulsin. Me kohtusime esimest korda silmast silma tänavuse Tallinn Music Weeki raames ning juba järgmisel päeval toimus meie esimene stuudiosessioon,” meenutab ta. „”open heart” sündis hiljem – biidi tegin ühel suveõhtul rõdul, Malla lisas vokaalid Helsingis stuudiosessiooni ajal. See on minu saundis uus ajastu.”

Malla on Helsingis tegutsev artist, produtsent, DJ ja näitleja, kelle muusikas põimuvad house, disco ja elektroonilised elemendid. Tema looming kõlab nii Soome klubides kui ka festivalidel ning on leidnud laialdast kõlapinda ka raadioeetris. Malla lisab, et ühine loominguline klapp tekkis kiiresti: „Me mõistsime peagi, et jagame sarnast kirge muusika ja elektrooniliste helide vastu. „open heart” on õhuline, trance’i mõjutustega lugu, mille loomine pakkus palju inspiratsiooni. Loodan, et kuulajad tunnevad sama.”

Kuula uut singlit siit! 

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid