Foto: Krõõt Tarkmeel

Süntees tööstuse ja käsitöö vahel ehk Tauri Västriku debüüt TFW’l

Juba järgmisel kolmapäeval stardib tänavusügisene Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week. Suurejooneline ja kahtlemata vaatemänguline moenädal toob nelja päeva vältel lavale üle 20 moelooja ja -brändi kõige uuemad kollektsioonid, lisaks antakse sügisese moenädala raames üle Kuldnõela auhind. 

Üks linnuke siristas meile, et 19. oktoobril on oma kollektsiooni näitamas ka selline alustav moedisainer nagu Tauri Västrik. Tauri on täiesti meie oma Eesti moelooja, kes saanud Eesti Kunstiakadeemiast kätte oma bakalaureusekraadi ning hetkel jätkab moedisaini magistriõpinguid Aalto ülikoolis. Oma Tallinn Fashion Weeki debüüdi raames toob Tauri lavale kudumikollektsiooni, mis algselt inspiratsiooni ammutanud sooneutraalsusest, ajastu meenutustest ja 90-ndate nostalgilistest laste rõivastusest. Moekollektsioon ise põimib sünteesi tööstuse ja käsitöö vahel, nimelt koosneb see Saksamaal tööstuslikult toodetud kudumitest ja Eestis käsitsi valmistatud mohäärkudumitest.

Muide, Tauri Västriku moeetendus Tallinna moenädalal on jätkuks tema 16. septembril Milanos toimunud moekollektsiooni esitlusele Mittelmoda nimelisel konkursil.

Vaata galeriist väikest eelvaadet sellest, mida Tallinn Fashion Weekil Taurilt oodata on!

Veel sarnaseid artikleid


Erle Nemvalts
Foto: Kalle Veesaar

Erle Nemvalts esitleb uut kollektsiooni DOOMED

7. mail kell 18.00 esitleb ehtekunstnik Erle Nemvalts Pika Jala väravatornis uut kollektsiooni DOOMED. Enne seda avaldab Portail eksklusiivse eelvaate seeriast, mis liigub sakraalse ja kehalise, usu ja iha, igatsuse ja paratamatuse õrnal, ent pingestatud piiril.

Erlele omaselt mängib tema uus kollektsioon sümbolite ja materjali kontrastiga, põimides sünge romantilisega, sakraalse kehalisega ning tumeda oksüdeeritud hõbeda hõrkude pärlitega. Tulemuseks on ehted, mis mõjuvad korraga nii kaitsvate kui paljastavatena – objektidena, mis suhestuvad kehaga ja kannavad endas tähendusi.

“DOOMED on kantud põletavast igatsusest millegi puhta ja pühitsetu järele, mis lubab lunastust ja hoiab hinge, olles samal ajal lahutamatult seotud toore, kehalise ja sensuaalsega,” lisab kunstnik.

Vaata Erle Nemvaltsi kollektsiooni eelvaadet galeriist!

Rohkem infot sündmuse kohta leiab Facebookist. Erle Nemvaltsi loominguga saab tutvuda aadressil erlenemvalts.com

Veel sarnaseid artikleid


Pesakond Stella Soomlais
Foto: Stella Soomlais

Pesakond jõudis Stella Soomlaisi kottidele

Koostöös Pesakonnaga on kodumaisel koti- ja aksessuaarimärgil Stella Soomlais valminud midagi täiesti teistsugust ja omanäolist. Brändi kotid ja aksessuaarid on muutunud justkui omaette stseenideks – igaüks oma mõtte ja väikese vimkaga.

Pesakond on Eesti üks legendaarsemaid ja pikaealisemaid koomikseid. Jänes, hunt, siil, karu ja rästik ilmusid ajalehte Post 1994. aastal, mil autor Madis Ots, tänane loovagentuuri Salama partner ja loovjuht, oli vaid 16-aastane. Nüüd, pärast tuhandeid koomiksiribasid erinevates meediaväljaannetes, sadu lõuendile tehtud joonistusi, kolme juubelinäitust ja üht käsitööõlut, on Pesakond maandunud Stella Soomlaisi toodetele – joonistatuna käsitsi otse säravvalgele taimparknahale.

Vaata tulemust galeriist!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid