Foto: 101 Copenhagen

Kopenhaagen on nüüd Tallinnas!

101 Copenhagen on 2017. aastal loodud disainimärk, mis seob ainulaadsel viisil Taani minimalismi ja Jaapani esteetika. Nüüd on see märk – paljude sisekujundusgurmaanide rõõmuks – seadnud end sisse Kaubamaja Kodumaailmas.

Alates 101 Copenhagen algusaegadest on kaubamärgi asutaja Tommy Hyldahl ning disainerid Kristian Sofus Hansen ja Nicolaj Nøddesbo nihutanud piire kunsti ja funktsionaalsuse vahel. Tänu neile kohtuvad selle sisustusmärgi loomingus skulpturaalsed vormid, luksuslikud materjalid ja täpselt viimistletud detailid, mis muudavad iga eseme ajatuks sisekujunduselemendiks. 

101 Copenhageni disainikeel on mõjutatud nii Brutalismist kui ka Wabi-Sabi filosoofiast, mis väärtustab ebatäiuslikkuse ilu ja materjalide loomulikku vananemist. Täna leiab brändi kollektsioonidest nii valgustid, mööbli kui ka dekoratiivsed aksessuaarid, millest igaüks jutustab oma loo ning toob interjööri sügavust ja karakterit. Kaubamaja Kodumaailma jõudmine tähendab, et ka Eesti disainihuvilised saavad nüüd osa sellest kvaliteetsest ning ajas kestvast esteetikast.

Tutvu 101 Copenhageni valikuga Kaubamaja Kodumaailmas ja veebipoes kaubamaja.ee! 

Veel sarnaseid artikleid


Axel Arigato
Foto: Axel Arigato

Kultusbränd Axel Arigato nüüd Kaubamajas

Meil on rõõm vahendada vägagi meeldivaid kaubandusuudiseid. Nimelt on kultusliku taustaga moebränd Axel Arigato nüüd saadaval Kaubamajas. Valikust leiab nii brändi jalatsid, T-särgid kui ka aksessuaarid, mis sobivad hästi neile, kes eelistavad minimalistlikku, ent detailides läbimõeldud stiili.

Kes aga vajab alles tutvustamist, siis Axel Arigato on Rootsis 2014. aastal asutatud bränd, mille lõid Albin Johansson ja Max Svärdh. Bränd alustas jalatsitest, kuid kasvas kiiresti elustiilibrändiks tänu selgele disainikeelele ja kaasaegsele lähenemisele, kus rõhk on ajatutel põhiesemetel, mitte rangelt hooajatrendidel.

Brändi esteetikas kohtuvad Skandinaavia minimalism ja Jaapani disainitunnetus: fookuses on puhtad jooned, kvaliteetsed materjalid ja tasakaalus siluetid. Just see kombinatsioon on teinud brändist paljude igapäevase lemmiku – esemed on lihtsad, kuid viimistletud ning neid on kerge sobitada nii vabama kui ka veidi elegantsema garderoobiga. Ka brändi nimi kannab Jaapani mõjutust – “arigato” tähendab jaapani keeles “aitäh”.

Axel Arigato tootevaliku leiab Kaubamaja Kinga- ja Meestemaailmast.

Veel sarnaseid artikleid


H&M Home
Foto: H&M Home

H&M Home’i uus kollektsioon vaatab Riviera poole

Kevade ootuses H&M Home esitleb uut kodu– ja sisustuskollektsiooni, mis toob fookusesse koosolemise, igapäevased väikesed rituaalid ja ajatu ilu. Inspiratsiooni on saadud 60.-70. aastate Riviera elurütmist, kus tähelepanu keskmes on pehmed päikeselised toonid, soojad neutraalid ja käe all meeldivad materjalid. Kollektsioon on juba saadaval veebis ning valitud H&Mi kauplustes.

H&M Home’i uue kollektsiooni keskmes on ennekõike mõte kodust kui koosolemise paigast. Need on hetked köögis sõpradega toimetades, elutoas raamatut lugedes või vannitoas päeva ära saates. Visuaalne keel mängib kaasaegse, kohati veidi mid-century joonega, millele on lisatud tagasihoidlik 70ndate aktsent.

Kollektsioon ise jaguneb kolmeks teemaks. Tekstiilides ja vannitoas on fookuses kohevad froteerätikud, puuvill ja lina, õrnad lillemotiivid ning triibud, lisaks luksuslikuma viimistlusega vannitoatarvikud. Söögitoa ja köögi valikus leiab värvikamaid detaile – läikivat keraamikat, värvilist klaasi ning materjale nagu puit, marmor ja roostevaba teras. Atmosfääri loovad ka kevadised lõhnad ja kerge Vahemere hõng.

Tutvu kollektsiooniga galeriis!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid