10 asja, mida sain teada Vogue Scandinaviast

Foto: Portail.ee

Mõned nädalad tagasi nägi ilmavalgust kauaoodatud Vogue Scandinavia. See lansseeriti pidulikult nii virtuaalselt kui ka „päriselt” Kopenhaageni moenädalal. Mina sain oma numbri kätte täpselt 9. augustil ning tänaseks olen selle pidulikult ka läbi töötanud. 

Mis ma siis uuest Vogue’i väljaandest teada sain? Sain teada, et esimese Vogue Scandinavia kaanestaarile Greta Thunbergile meeldib intervjuu ajal palju itsitada ning et ta pole endale uusi riideid ostnud juba kolm aastat. Samas pakkusid mulle palju rohkem pinget mõned pisikesed detailid, mis samuti uut numbrit lugedes välja tulid. Toon välja neist täpselt kümme. 

  1. Rootsi looduskosmeetikamärk Björk & Berries pühendas Vogue Scandinaviale lausa eraldi lõhna. Seda selleks, et Vogue Scandinavia saaks paitada moemaanide kõiki meeli. Kõnealune ja väga limiteeritud parfüüm on saadaval Vogue Scandinavia veebipoes.
  2. Vogue Scandinavia on võtnud eesmärgiks olla kõige jätkusuutlikum ning kõige väiksema süsiniku jalajäljega väljaanne maailmas.
  3. Skandinaavia Vogue’i ei leia paraku tavapärastelt ajakirjalettidelt. Seda saab soetada väljaande veebipoest, mis õnneks tarnib kenasti ka Eestisse. Millest selline otsus? Aga selleks, et vältida ajakirjade ületootmist ning pakkuda neid täpselt selles koguses, kui on nõudlust. 
  4. Kuigi Vogue Scandinavia paberajakiri ilmub ainult kuus korda aastas, täpsemalt üle kuu, siis loob ajakirja toimetus uut sisu pidevalt – seda aga digitaalselt. Seega tasub huvilistel silm peal hoida kõikidel Vogue Scandinavia platvormidel.
  5. Vogue Scandinavia toimetusse kuulub ka üks küber-modell, Aada, kes on väidetavalt maailma üks vanemaid avatare ning teinud skandinaavia moeskeenel ilma juba aastaid. 
  6. Hilma af Klint oli Rootsi kunstnik, kellest inspireerituna sündis Vogue Scandinavia tüpograafia. 
  7. Ühe Skandinaavia Vogue’i moeseeria on loonud algusest lõpuni moeillustraator Lovisa Burfitt. 
  8. Üks Stockholmi rannikul jäädvustatud moeseeria – ja minu isiklik lemmik – on pühendatud puhtalt skandinaavia moedisainile. Lisaks sellele said eraldiseisvas iluseerias oma sügava kummarduse skandinaavia ilubrändide tooted.
  9. Vogue Scandinavia ridadesse kuulub terve trobikond Instagramis kuulsust kogunud ja tänaseks vägagi arvestatava jälgijaskonnaga moemõjutajat – alates soomlannast Sandra Hagelstamist ja norralannast Celine Aagaardist kuni taanlanna Sophia Roeni välja.
  10. Kuigi ametlikult on tegemist moeajakirjaga, siis mingil põhjusel pakkusid mulle isiklikult enim lugemispinget artiklid nii minimalistlikust kui maksimalistlikust kodusisustusest, samugi Islandi koskedest ning haruldastest Limfjordi austritest. Ons see hea või mitte, ei suuda hetkel isegi otsustada. Üks on aga kindel, Vogue Scandinavia tegi tugeva alguse ning jään juba huviga ootama, millal järgmine number minu postkasti potsatab.

Sarnased artiklid

Kommentaarid