Xenia Joost lõi Stockmannile juba teise kudumikollektsiooni

Foto: Xenia Joost

Eelmisel sügisel lõi Eesti moedisainer Xenia Joost Stockmanni kaubamajale eranditult kudumitest koosneva erikollektsiooni, mis osutus äärmiselt edukaks. Nii otsustati käed lüüa ka kevadsuviseks hooajaks.

„Tänavune kevadsuvine kudumikollektsioon on disainitud spetsiaalselt Stockmannile ning esemeid disainides mõtlesin Eesti neidudele ja sellele, mis võiks nende elustiili alanud hooajal toetada, arvestades ka meie kliimat,ˮ räägib Xenia. Nii leiabki valikust mugavad mõnusate taskutega kott-kleidid värsketes kevadtoonides, mille peale saab mõnusalt peale visata mantel-kardigani, et kaitsta end kevadise tuule või suvise õhtupooliku jaheduse eest.

„Kollektsiooni kootud kleidid on kahe lõikega: saab valida varrukatega V-kaelusega kleidi ja varrukateta tõstetud kraega mudeli vahel,ˮ jätkab disainer. „Seda kollektsiooni tehes oli eriti hea meel selle üle, et see on valminud siinsamas Eestis taaskasutusmeetodil valmistatud Itaalia lõngast, mille sekka on lisatud peent siidi. Pean enda kui disaineri kohustuseks, et luues ei mõtle ma ainult kliendi vajadustele, vaid ka moedisaini kui tööstusharu jätkusuutlikkusele, ning püüan anda selleks enda panuse igapäevaste otsustega.ˮ

Xenia Joosti loodud eksklusiivse kudumikollektsiooni leiab käesolevast nädalast Stockmanni naisteosakonnast.

Sarnased artiklid

Kommentaarid