Võrumaa saab uue festivali “Aigu om!”

Tuulikki Bartosik

Foto: Pressifoto

28. ja 29. juulil toimub esimest korda muusika- ja sõnasündmus “Aigu om!”, mille algatajaks on muusik Mari Kalkun. Rõuge valla eri paigus toimuv festival kutsub üles leidma endale aega. “Mis mõtet on elul, kui pole aega õunapuuõisigi nuusutada?” küsib artist. Nii võib programmist lisaks mõnusale muusikale ja matkadele leida ka näiteks molotamise õpitoa.

“Aigu om!” (ehk eesti keeli “Aega on!”) väärtustab kohalikku rikast pärimuskultuuri, siinseid inimesi ja nende lugusid, unikaalset looduskeskkonda ning kannab sõnumit aeglasemast ja looduslähedasemast elust. Nii saavad festivalil kokku mõnus muusika ja väle mõte ning kohalik talent ja maailmategija. “”Aigu om!” ei rõhu suurusele, vaid pigem erilistele-hubastele, kogukonda ja osalevaid inimesi ühendavatele väiksematele ettevõtmistele, mis koos moodustavad tervikprogrammi. Ka valitud esinejad on moel või teisel Rõuge ja Võrumaaga seotud,” kirjeldab Mari Kalkun.

Sündmuse raames on võimalik osaleda linnuretkel, Madis Meisteri ja Eva-Lotta Vunderi õpitoas-helirännakul “Elujõud hingamisest ja häälest”, kuulda Viitina mõisaproua pajatusi tema kuulsusrikkast elust, mõelda kaasa Georg Aheri ja Urmas Tartesega mõtsamõtõlusel ning näha lühietendust Võrumaa lastelt. Programmis astub üles ka Kalkun ise, sedapuhku ühes klarnetist David Rothenbergiga USAst ning kirjanik Valdur Mikitaga. Peale kontserti toimub aga regilaulmine elava tule ääres. Õdusa kontserdi metsa kõlakodades Pähnis annab akordionivirtuoos Tuulikki Bartosik. Programmist leiavad rõõmu ka lapsed – saab nii meisterdada, laulda kui keraamikat teha! Kavasse on mahtunud isegi nutimäng Pähni metsaõpperajal ja välikino Viitina järvesaares. Uuri lisa https://www.aiguom.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid