Von Krahli Aed sai toitlustuse ökomärgise

Foto: Von Krahli Aed

Restoran Von Krahli Aed, milles on mahetoorainet osaliselt kasutatud tegutsemise algusest – juba 15 aastat, sai toitlustuse ökomärgise. Von Krahli Aed on ainuke toitlustuse ökomärgist omav à la carte restoran Tallinnas. 

„Von Krahli Aed on mahetoorainet osaliselt kasutanud toitude valmistamisel juba avamisest saati, aga nüüd hankisime sertifikaadi, et anda kliendile kindlust juurde, et see, mida me räägime, vastab ka tõele. Ökomärk on ju praktiliselt ainus viis teada saada, kust toit reaalselt pärit on. Aina rohkem on neid inimesi, kellele see kas ideoloogilistel või tervislikel põhjustel oluline on,“ sõnas Von Krahli juhatuse liige Peeter Jalakas.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu juhatuse liikme Merit Miku sõnul on ökomärgi kasutamisest kasu nii kliendile kui ka toitlustuskohale. „Praeguse seisuga on Von Krahli Aed ainus à la carte restoran Tallinnas, mis omab toitlustuse ökomärgist. Kliendi jaoks annab ökomärgis kindluse, et restoranis kasutatavast ja pakutavast toidust on rohkem kui viiendik kasvatatud mahedalt, aga ka võimaluse mahetoitu pakkuvad toitlustuskohad lihtsamini üles leida. Toitlustuskohale annab see võimaluse eristuda ning turundada oma keskkonnasõbralikke valikuid,“ lisas Merit Mikk.

Peeter Jalaka sõnul ei tegelenud Von Krahli Aed mahetoidule viitamisega eelkõige keerulise asjaajamise tõttu, kuid tänaseks on ökomärgise kasutusele võtmisega muudetud Eestis reeglid lihtsamaks. „Ökomärgise taotlemisel lisandub praegu restorani korraldusse kohustus igakuiselt jälgida mahetooraine osakaalu – selline väike aruandlus on igati tehtav ja ülearuseid töötunde ei nõua. Mõistagi tuleb harida ja kasvatada ka restorani töötajaid, kuid seda teeme niikuinii igapäevaselt. Ka ei maksa klientidel karta hinnatõusu, kuna kasutasime sama toorainet ka varem. Ma arvan, et restoran Von Krahli Aed on hea näide murdmaks müüti, et mahetoit on hirmus kallis.“

Restoran Von Krahli Aed asub jätkuvalt Tallinnas, aadressil Rataskaevu 8. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid