Vogue Italia uues numbris ei ole ükski modell noorem kui 60

Foto: Vogue Italia

Käesoleval nädalal jõuab lettidele Vogue Italia tuttuus oktoobrinumber, mis on saanud juba tiitli „Timeless Issue”. Ja igati põhjendatult, sest lisaks 73-aastasele kaanemodellile on ajakirjanumber täis imelisi modelle, kellel kõigil vanust vähemalt 60 aastat.

Ajatule ilule pühendatud numbri kaanel on üks legendaarsemaid modelle moeajaloos – ei keegi muu kui Lauren Hutton. Mitte ühe, vaid lause kolme erineva kaanevariandiga oktoobrikuine Vogue Italia on mitmel põhjusel eriline (ning kollektsioneerimist väärt). Esiteks on 73 aasta ja 11 kuu vanune Lauren Hutton vanim modell, kes eales Vogue’i kaanele jõudnud. Seni hoidis enda käes seda „rekordit” Tina Turner, kes oli Saksamaa Vogue’i kaanel 73 aasta ja 4 kuu vanuselt. Lisaks tähistab Hutton selle numbriga omamoodi juubelit – ta on 40. korda Vogue’i ajakirja kaanel, 27 korral Ameerika Vogue’il. Muide, Hutton ei tee saladust, et just antud kaas või kaaned on tema jaoks kõige märkimisväärsemad.

Siiski ei ole terve number eriline ainult Lauren Huttoni pärast. Ajakirjast leiab ka suurepärase moeseeria, milles astuvad modellidena üles 74-aastane Benedetta Barzini, kes oli Vogue Italia esimene kaanemodell aastal 1965. Samuti leiab ajakirjast 64-aastase Imani, 69-aastase värske CoverGirli ilusaadiku Maye Muski, 89-aastase sotsiaalmeediasensatsiooni Baddie Winkle’i, 70-aastase ja ajaloo esimese transsoolise modelli Tracey Normani jt. See kõik kokku on nii aplodeerimist väärt, et meil siin on oht käed villi plaksutada.

Muide, Itaalia Vogue’i ikoonilistest numbritest ning legendaarsetest statement’itest rääkides, peaks kõiki moedokumentaalide ja Netflixi sõpru rõõmustama uudis, et nüüdsest on Netflixis saadaval dokumentaal meie seast tänaseks lahkunud Franca Sozzanist „Franca: Chaos and Creation”. Nii et kõigepealt ajakirja jahile ja siis Netflix and chill.

Sarnased artiklid

Kommentaarid