VIIMAST NÄDALAT AVATUD: viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel

VIIMAST NÄDALAT AVATUD: viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel

Foto: Portail.ee

Tuletame kõikidele moeajaloohuvilistele meelde, et 30. oktoobrini on Kumu kunstimuuseumis avatud moeajaloolase, stsenograafi, kollektsionääri ja väsimatu moepropageerija Aleksandr Vassiljevi näitus nimega „Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel”.

Juba teist korda Eesti moe-, kunsti- ja ajaloohuvilisi oma suurejoonelise näitusega rõõmustanud Aleksandr Vassiljev on teinud lavakujundusi ja disaininud kostüüme mitmetele maailmakuulsatele ooperitele ja balletietendustele, näidenditele ja filmidele, kirjutanud ligi 40 raamatut moeajaloost, produtseerinud dokumentaalfilme, töötanud õppejõuna ning arendanud erinevaid moeprojekte. Tema seekordsel Kumu kunstimuuseumi näitusel eksponeeritud 50 kostüümist ja 150 aksessuaarist koosneva väljapaneku on Vassiljevi kogude põhjal kokku pannud Aleksandr Vassiljev ise ja Marion Laev. Mainimist väärib seegi, et sellesse „kogusse” ehk Aleksandr Vassiljevi Fondile kuulub 18.–21. sajandist ligi 10 000 ajaloolist kostüümi, ning kogu täieneb pidevalt. Väljapanekut tema viktoriaanliku moe kogudest on varem eksponeeritud Riias, Vilniuses, Brüsselis, Pariisis, Sydneys, Hongkongis, Tokyos, Istanbulis ja Moskvas.

Näitus „Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel” jääb Kumu kunstimuuseumis avatuks 30. oktoobrini.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid