Vastanditel baseeruv Monton

Vastanditel baseeruv Monton

Foto: Maiken Staak

Kodumaise moebrändi Monton värske kollektsioon “Crossroads” räägib vastanditest, ammutades inspiratsiooni Ida-Euroopale omasest ristteel olemisest. “Crossroads” on meie geograafilise, aga ka kultuurilise asukoha, ida ja lääne mõtteviisi, elustiili ning kommete ristumise sümboolne tähistamine.

Montoni uue kollektsiooni karakteriseeriva fotoseeria jäädvustas fotofilmile hetkel peamiselt Berliinis resideeruv Eesti fotograaf Maiken Staak. Analoogfotograafiale omaste võtete ning vahendite kasutamine on viide aegumatusele, mineviku ning käesoleva hetke vastandumisele ja samas nende väärtustamisele.

Võtted toimusid Berliini lähistel asuv mahajäetud Wünsdorfi sõjaväelinnakus, mis oli Nõukogude suurimaks baasiks Ida-Euroopas. Lokatsioon leiti tänu loovjuhi Anne Vetiku vanaema Karini mälestustele, kes meenutas Wünsdorfis ohvitseri abikaasana veedetud aega, keelatud ostureise Berliini, uhket basseini ja teatrisaali. Ajaloolises kompleksis on siiani säilinud suurem osa autentsest sisustusest, mis pakkuski suurepärast tausta “Crossroads” kollektsioonile.

Muide, Montoni sügistalvise kollektsiooni “Crossroads” fotod on nomineeritud ka disainikonkursi Eesti Disainiauhinnad 2018 finaalis, erioskuste ja fotograafia kategoorias. Tutvu kõigi kollektsiooni kaadritega allolevas galeriis!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid