Uus nimi kodumaisel ehtemaastikul – Patrick Soome

Foto: Kertin Vasser, patricksoome.com

Noor ehtekunstnik Patrick Soome koos värskelt asutatud omanimelise ehtebrändiga on nähtamatult sisenenud Eesti disainimaastikule. 2020. aasta alguses esimese pisikollektsiooniga välja tulnud Patrick Soome kutsub üles inimesi usaldama ka vähetuntuid disainereid, kelle nimi end disainimaailmas veel liialt palju ilmutanud pole.

“Nad loevad nime, kuid ei oska seda kokku panna ühegi näoga. Tundmatu. Kuid sellegipoolest on nad valmis andma võimaluse disainerile, kelle entusiasm on piiritu ning kinni vaid võimaluste taga, mida kohalik disainimaastik antud hetkel pakkuda võimaldab,” sõnab Patrick Soome, kes lõi 2020. aasta alguses omanimelise ehtebrändi. Patricku sõnul tuli ta selleks, et jääda ning on valmis end ka tõestama. Juba on ta seda ka teinud, kuna tänaseks on Patrick Soome ehted saadaval kolmes poes üle Eesti ning loomulikult ka brändi enda veebipoes.

Natuke Patricku taustast ka. Patrick Soome on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik, kes on oma oskused suures osas ise omandanud. 2020. aasta alguses läbis ta praktika ehtekunstnik Claudia Lepiku juures, omandades seejuures kullassepa töövõtted. Ta kasutab oma loomingus mitmeid erinevaid kunstiliike, ühendades klassikalist ehtekunsti installatsioonide ning üldise visuaalkunstiga. Materjalina kasutab Soome põhiliselt 925 prooviga hõbedat. Ehtekunstniku kõige uuemaks tooteks osutub Keychain “S”, mille inspiratsiooniks oli juulikuus avatud Patrick Soome ning Kärt Hammeri ühisnäitus “uppumine” ArtDepoo galeriis.

Patrick Soome loomingut on võimalik soetada Eesti Disaini Majast, Very Hard Store’ist ning Krunnipea Disainipoest. Lisaks on ehted saadaval veebipoes patricksoome.com ning brändi Instagrami-lehel.

Sarnased artiklid

Kommentaarid