Uus mood Armeenia moodi

Foto: HAY-HAY.CO

Eesti armeenlanna Luciné Ayanian sai hakkama millegagi, mida pole suudetud ära teha isegi kohaliku turu disaineritega – lõi veebipoe, mis ühendab parimaid Armeenia disainereid. Hetkel leiab HAY-HAY.CO veebilehelt 9 disaineri loomet, kuid pood täieneb pidevalt. Kaubavaliku märksõnadeks on modernne Armeenia ning esmapilgul võib tunduda, et tegu on hoopis skandinaavia moega.

Kuidas kujunes kaubavalik? Olles stilist ja blogija on HAY-HAY perenaine Luciné hoidnud pikalt silma peal armeenia lemmikdisaineritel ning soovinud neid maailmale laiemalt tutvustada. Lisaks käis ta oma kontseptsiooni tutvustamas hiljutisel Jerevani moenädalal ning ka senitundmatud nimed said teadlikuks võimalusest veebipoega koostööd teha. Samuti leidub valikus eesti-armeenia päritolu tegijate töid, nagu näiteks SOMA jewellery.

Miks just HAY-HAY? Brändi nime ja visuaali autoriteks on juba teada-tuntud ja ka Portaili välimuse eest hoolitsev Hmmm Creative Studio. Peale pikka uurimustööd armeenia keele ja ajaloo teemal jäi sõelale sõna hay mis vana-armeenia dialektist tõlgituna tähendab „armeenia oma”. Samas inimestele, kes lingvistikast väga ei huvitu, on see lihtne ja sõbralik tervitus. Brändi logo keskmes ilutseb isemoodi mandala, mis on populaarne sümboolika nii vanas kui uues armeenia disainis ja tähendab taassündi.

Portail soovib HAY-HAY-le pikka iga ja et armeenia disainileiud kunagi otsa ei saaks!

Sarnased artiklid

Kommentaarid