Ülle Saatmäe “Rippuvad aiad” HOP galeriis

Foto: Ülle Saatmäe

5.-24. novembrini saab näha Tallinnas, HOP galeriis kunstnik Ülle Saatmäe foto- ja tekstiilinäitust “Rippuvad aiad”, kus taimetrükis valminud kangastele sekundeerivad fotod sellestamast taimeriigist. 

Ülle Saatmäe on oma näituse kirjelduses küsinud retooriliselt: “Kus ripuvad siis need aiad, kui oleme jõudnud Linnutee teise otsa?” Ta viitab seitsme maailmaime hulka arvatud Babüloni rippaedadele, mille olevat kuningas Nebukadnetsar rajanud kõrbesse, leevendama oma abikaasa Amira koduigatsust, igatsust roheluse ja mägede järele. Saatmäe arvates on aga maailmaimeks hoopiski taimeriik ise, mis poole miljardi aasta jagu kestab siin planeedil, palju enne kui inimene, pakkudes enamjaolt kõike inimese eksistentsiks vajalikku. Seda lugu kuntnik oma näitusega jutustabki. 

Külastajatele on Ülle Saatmäe näitus “Rippuvad aiad” HOP galeriis avatud iga päev (välja arvatud kolmapäeval, 11. ja 18.novembril) kella 11.00-18.00. Laupäeval, 14. novembril kella 11.00-18.00 viibib näituseruumis ka kunstnik ise ning tutvustab huvilistele oma tööde tagamaid.

Kommentaarid