ÜLESKUTSE kõikidele ägedatele ehtedisaineritele!

Foto: Tanel Veenre Jewellery

Juba mitmendat aastat pöörab Eesti suurim juveelikaupluste kett Goldtime veebruarikuus enam tähelepanu just kohalikule ehtedisainile. Usume, et paljudel on veel meeles eelmise aasta väljakutse, kus kodumaa sünnipäeva puhul valmisid looduse ilust inspireeritud unikaalsed ehted. Kõik see ja mitmed teised üritused on olnud Goldtime’i kummarduseks Eesti ehtedisainile, mis on nii ainulaadne ja alati värskendav.

Ka tänavu, 2021. aastal üllatab Goldtime suure üleskutsega Eesti loovhingedele. Nimelt otsib Goldtime kodumaiseid ehte- ja kelladisaini säravaid talente, kelle looming võiks just nimelt Goldtime’i valikusse müügile jõuda. Uurisime Goldtime’i ostujuhilt Aveli Kipparilt, millega täpsemalt tegu.

Aveli, miks otsustasite korraldada tänavu ehtedisainerite konkursi?

Kuna põnevaid üritusi hetkel teha ei saa, kuid janu millegi uue järele on suur, kutsume sel aastal kõiki kodumaiseid ehtedisainereid – noori, vanu, alles alustavaid või juba pikalt tegutsenuid – endast märku andma ja oma loomingut meile tutvustama, et saaksime Goldtime’is Eesti ehtedisaini maastikku uute talentidega rikastada ja valikut suurendada. 

Mida te nendelt disaineritelt ootate?

Ootame valmisolekut win-win koostööks. Ootame põnevusega loomingut disaineritelt, kelle kollektsioonidest paistab läbi oma käekiri, kindel kvaliteet ning üsna oluliseks saab ka ehete või kellade kantavus. Põnevust lisaksid ka meestetooted, sest meesteehete kasvav populaarsus hakkab üha aktiivsemalt ka Eestisse jõudma. Aksessuaarid, ehted, kellad – kõik see on igati inspireeriv ka meile endile ja oodatud. 

Kindlasti tuleb kasuks, kui disaineril on selge visioon oma toodete väljapanekust, pakendist ja kogu brändi sõnumist. Saame siinkohal kindlasti ka abiks olla ning seda kontseptsiooni üheskoos kas luua või täiendada.

Millisel kujul peaks bränd end esitlema?

Piisab brändi ja disaineri tutvustusest ning abiks on ka pildimaterjal kollektsioonist. See võib olla täiesti vabas vormis, kuna soovime potentsiaalsete tulevaste koostööpartneritega kindlasti ka kohtuda ja kollektsioonidega lähemalt tutvuda.

Kas on mingeid tingimusi ehete-kellade materjalidele?

Otseselt ei ole, kuid Goldtime’i esimeseks eelistuseks on väärismetallid ja olulised on ka allergiavabad ehtemetallid. Väga oluline on kvaliteet ja kantavus ning seetõttu on esimeseks eelistuseks just need materjalid. Kindlasti kõnetab tänast noort ehtekandjat ka keskkond ja selle säästmine.

Ja nüüd kõige tähtsam küsimus. Kuhu ja mis ajaks tuleb oma materjalid saata?

Ootame materjale kuni 31.03.2021, et teha seejärel otsused, kohtuda disaineritega ning juba suvel või varemgi esitleda uusi põnevaid Eesti disainereid Goldtime’i kauplustes üle Eesti. Materjale ootame aadressile aveli@megafort.ee.

Seega, kui tunned, et sobid konkursile kandideerima – või tead kedagi, kes seda kindlasti tegema peaks –, anna endast märku ning juba peagi võib just sinu looming jõuda müügile maailmakuulsate ehte- ja kellabrändide kõrvale!

Sarnased artiklid

Kommentaarid