Nimelt on Chiara Carminati otsustanud avalda Instagramis omamoodi arhiivi nii aastate kui ka aastakümnete tagustest lennujaamas tehtud paparatso piltidest – ja paistab, et huvi selliste kaadrite vastu on täiesti olemas. Enam kui 20 000 jälgijaga @airport.looks pakub nii meeldivat nostalgiat kui ka parajal määral outfit-inspiratsiooni, seda nii läbi noorukese Julia Robertsi kui näiteks Leonardo DiCaprio. Kontol on esindatud veel ka Grace Jones, Cher, Brigitte Bardot ja oi-kui-paljud teised, kes rätsepaülikonnas, kes leopardimustrilises kasukas. Inspiratsiooni jagub kõigile!
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
Nagu mõni päev tagasi kirjutasime, sattus Portail Riiga tänavuse Riga Art Weeki ajal ning sai taas kinnitust, et parim viis linna avastada on meeldivalt kulgedes: ühest galeriist teise, hommikusest pagarikojast õhtusesse veinibaari, pangahoones toimuvalt performance’ilt katusekohvikusse, kus pizza ja päikeseloojang lubavad kultuuriprogrammi väikese hingetõmbepausi.
Selle paaripäevase kulgemise jooksul tajusime üsna selgelt ka seda, et Riia on vahepeal muutunud enesekindlamaks, küpsemaks ja omajagu huvitavamaks. Seega, siin on meie soovitused neile, kes pole Riias ammu käinud – või neile, kes arvavad, et nad juba teavad Riiat küll. Aga tegelikult ei tea.
Better Bread Kitchen
Better Bread Kitchen on ideaalne peatus üheks aeglaselt kulgevaks brunch’iks. Kui mõni on ehk kuulnud Better Breadi gluteenivabast pagarikojast, siis Kitchen-formaat on siin kasvanud köögiks, kus au sees on naturaalsed koostisosad, hooajalised road ja oma lihtsuses võluvalt hea toit – just selline, millega tahad oma päeva käima lükata.
View this post on Instagram
Mokka
Mokka on Elizabetes tänaval asuv interjöörisalong, mis sobib hästi neile, kelle reisikotis on alati ruumi veel ühele väikesele disainiobjektile – ja eriti hästi neile, kellele meeldib nii kohalik kui ka Skandinaavia päritolu disain. Siit leiab kodutekstiile, köögisisustust ja -aksessuaare ning erinevaid disainitooteid. Samuti on tõsine oht, et lahkud sealt sooviga terve oma elamine ümber mõtestada.
View this post on Instagram
Madame Mei on kaasaegne Vietnami brasserie, mille lähtepunktiks on Indohiina ja Prantsuse kulinaarne pärand – pho, banh mi, rohelise papaia salat ja teised Vietnami klassikud jõuavad siin lauale moodsamas, Riia rütmi sobivas võtmes. See on koht, kuhu minna siis, kui tahaks midagi värsket, imeliselt lõhnavat, ent piisavalt kerget, et pärast jaksaks veel mõne galeriiukse avada.
The Benjamin House
The Benjamin House ehk Benjamiņu Nams on palju enamat kui hotell või sündmuspaik. Vērmane pargi kõrval asuv ajalooline hoone kuulus 1920.-1930. aastatel Läti legendaarsele kirjastajale ja seltskonnadaamile Emīlija Benjamiņale ning kannab endas sedasama ajastu väärikust, väga osavalt renoveeritud ja sisustatud võtmes. Majas on hotellitoad, erinevad peoruumid ja kokteilibaar ATPUTA – lühidalt on see koht, kus ajalugu ei ole ainult vaatamiseks, vaid väga-väga elavalt kogemiseks.

Yolkhaüs
Yolkhaüs on üks neist hommikusöögikohtadest, kus Riia kohvikukultuur tõuseb järgmisele tasemele. Loomulikult annab Yolkhaüsi nimi juba suuna selgelt kätte: siin on muna the main character ning valitseb kindel arusaam, et päev võib vabalt alata ka veidi hiljem kui plaanitud. Koht tegutseb iga päev ning on selgelt mõeldud neile, kes ei soovi hommikusööki käsitleda ainult funktsionaalse tankimispeatusena. Ning ka neile, kes ei ütle ühele munaroale ära ka hilisemal tunnil.
View this post on Instagram
Molberts
Kuumal suvepäeval on sinistes toonides Molbertsi jäätisepaus täpselt see, mida jalutuskäikude vahele vaja. Maitsete valik on siin meeldivalt mänguline – menüüst leiab näiteks muscovado, jasmiinitee, mustika-sidruni ja teiste maitsekooslustega saldējums‘e – ning kogu koht mõjub nagu väike meeldetuletus, et kultuurireis ei pea koosnema ainult tõsistest näitusesaalidest.
Meeleoluka nimega Truff Le Pig on Riia üks populaarsemaid veinibaare. See on väike, elav, kergelt Pariisi-võbega ja ilmselt üks neist kohtadest, kus „läheme üheks klaasiks” on juba ette tõeline… enesepettus. Muide, selle koha veinikaardi kvaliteeti on märgatud ka laiemalt: Baltic Wine & Drinks Awards tunnustas seda 2024. aastal muu hulgas Balti parima veinibaari veinikaardi ja parima naturaalse veini nimekirja tiitliga.
View this post on Instagram
LMA Fashion Show
Riga Art Weeki raames oli Portailil rõõm kogeda ka Läti vastet Eesti Kunstiakadeemia ERKI Moeshow’le. Läti Kunstiakadeemia 33. LMA Fashion Show toimus Hanzas Peronsis ning kandis tänavu pealkirja „Definition”, küsides, kuidas mood, kunst ja disain oma piire seavad ning muutuvas ajas oma kohta määratlevad. Laval oli 26 kollektsiooni – piisavalt palju, et anda ülevaade, kuhu Läti noor moeväli liigub. Kuna sündmus toimub igal aastal ning sinna on võimalik pilet ka osta, on hea planeerimise korral igal Portaili lugejast moehuvilisel võimalik seda oma silmaga kaema minna.
View this post on Instagram
Tuvu
Tuvu on üks juhuslikult avastatud heategevuslik second-hand-pood Aleksandra Čaka tänaval. Tuvu tegevus on seotud perede, laste ja kriisiolukorras inimeste toetamisega ning selle riiulitel kohtuvad taaskasutusrõivad, -jalanõud, -aksessuaarid, kodutooted ja väike aardejahi-energia. Portaili toimetus sellest igatahes tühjade kätega lahkuda ei suutnud.
Moodsa kunsti muuseum Zuzeum on üks Riia kindlamaid peatusi, kui tahad ühendada kaasaegse kunsti, cool’i keskkonna ja igas mõttes vähem formaalse olemise. Riia mõistes üsna värskes kunstimuuseumis on näitusesaalid, kohvik, pood ja katuseterrass. Viimane teeb suvel koostööd Weekend Artisan Pizzeriaga, nii et nädalavahetustel saab rooftop’i aia roheluses ka värsket pizzat.
View this post on Instagram
Laenutusplatvormi Rentalier Tartu showroom toob Lõuna-Eesti moesõpradeni armastatud rahvusvahelised brändid nagu Roberta Einer, Odd Muse, Solace London, House of CB ja paljud teised. Valikust leiab pidulikke ja trendikaid rõivaid erinevateks sündmusteks – olgu selleks lõpetamine, pulm, sünnipäev või lihtsalt meeldejääv õhtu sõpradega.
Rentalieri üks olulisemaid lähtekohti on teadlikum moekultuur. Disainerrõivaste laenutamine pakub alternatiivi kiirmoele ja ühekordsele tarbimisloogikale, mis on eriti visa tekkima just pidulike sündmuste ümber. Laenutusmudel võimaldab kanda kvaliteetseid rõivaid paindlikumalt, vähendades samal ajal impulssostude hulka ning andes esemetele pikema ja sisukama kasutusringi.
Tartu pop-up showroom lisab sellele ideele ka füüsilise mõõtme: rõivaid saab kohapeal vaadata, katsuda ja proovida. See on oluline eriti siis, kui tegu on piduliku riietusega, mille puhul istuvus, materjal ja liikumine loevad sageli rohkem kui ükski veebipoe foto lubada suudab.

Laenutusplatvormi Rentalier pop-up showroom on avatud Kvartali keskuse teisel korrusel esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 11.00–18.00.