Tuleb välja, et ka Balenciaga igatseb reisimist

Tuleb välja, et ka Balenciaga igatseb reisimist

Foto: Balenciaga

Möödunud nädalal tekitas moemaailmas suurt furoori Gucci uus kollektsioon, mis kohe tituleeriti Gucciagaks ehk Gucci ja Balenciaga ühiskollektsiooniks. Päris nii see siiski ei olnud ning Gucci võttis kollektsiooni eest kogu au ikkagi endale. Õigesti tegi, sest Balenciagal oli varnast võtta oma, täiesti eraldiseisev kollektsioon, millel ei ole Gucciga mingisugust pistmist. 

Nimelt avalikustas Balenciaga oma tänavuse mahuka pre-fall kollektsiooni, mis koosneb kokku lausa 58, peamiselt unisex komplektist. Fotograaf Patrick Welde üles võetud kollektsioon ei ole aga jäädvustatud mõnel igaval valgel taustal, oh ei. Kogu kollektsioon on jäädvustatud nii, et selle taustaks on hoopis kohe ära tuntavad turismiatraktsioonid erinevatest maailma otstest. Igatsed Pariisi ja Eiffeli torni? Aga palun – siin see on. Ei suuda ära oodata, mil Milano Duomo kiriku ees pilti teha? Ka selline kaader on olemas. New York, Shanghai, Hollywood Walk of Fame? Kõik need kohad on valitud Balenciaga uue kollektsiooni taustaks, sest tundub, et reisiigatsus on tabanud meid kõiki.

Ja kollektsioon ise? Balenciagale omaselt kummaline, arusaamatu ja samas wow-wow-wow ka. Roosa GAP-pusa, kus kirjas hoopis GAY – olemas. Dresside ja nokamütside inspiratsioon slaavilikest 90ndatest – olemas. Sinna vahele ka silmi hetkega särama panevad suurendatud õlgadega kleidid ja haute couture sildi väärilised sulemantli mõjutusega mustad pulmakleidid (jah, te lugesite õigesti) – see ongi sulle tänapäeva Balenciaga. Love it or hate it. 

Muide, meeldiva üllatusena on kogu Balenciaga pre-fall kollektsioon valminud jätkusuutlikest kangastest, sest olid Demna Gvasalia enda sõnad kollektsiooni loomise alguspunktis: “Only show me sustainable fabrics. I don’t want to look at anything else!

Tutvu kõnealuse kollektsiooniga ka allolevas galeriis!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid