Tiina Talumees liitus maailmakuulsate karusnahavabade moebrändidegaFoto: Tiina Talumees Moestuudio

Populaarse Eesti moelooja Tiina Talumehe moestuudio liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba 25 Eesti ettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Prada, Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised. 


“Edevus ei tohi kunagi kaaluda üle ühegi looma elu,” leiab Tiina Talumees. “Moeloojana tunnen moraalset kohustust tõsta tarbijate teadlikkust karusnaha tootmise tagamaadest. Selle peale, kuidas midagi meie riidekappi jõuab, inimesed tihti oma mõttes ei peatu. Nad tegelikult ei teadvustagi, et nende kapis ripub õnnetu elusaatus. See kõik ei pea aga nii olema!” 

Eestist on lisaks Tiina Talumehe moestuudiole karusnahavabade disaineritega ühinenud Reet Aus, Xenia Joost, Tallinn Dolls, Piret Ilves, Perit Muuga, Reval Denim Guild, disainipoed Les Petites, Wuruhi ja Tali, lastemoe loojad Dadamora ja Nannipung ning paljud teised.

Sarnased artiklid

Kommentaarid