Tanel Veenre isikunäitus Temnikova & Kasela galeriis

Foto: Tanel Veenre

Käesoleva nädala reedel, 28. mail avatakse Temnikova & Kasela galeriis Tanel Veenre isikunäitus “Organ”. Näitusel on väljas ehtekunstniku kolme aasta vältel valminud mahukad kontseptuaalsed ehteseeriad “Papilla” ning “Organ”. Kui kunstniku viimane kolme aasta eest esitletud seeria oli barokselt ülevoolav ja iharates värvitoonides, siis Temnikova & Kasela galeriis nähtav on pigem mõtlik ja tumemeelne.

Näituse jõukeskmeks on puidust oreliviledel eksponeeritud mustad südamed – organ kui süda ja organ kui orel. Erinevatest tumedatest väärismaterjalidest voolitud südamed kõnelevad pigem läbi arhetüüpide kui kehalisuse; süda kui selle lõputust kujutamisest läbi-imbunud kujund, mis materjalis mõtleva kunstniku käe all on hakanud kasvama jõudes orgaaniliste rafineeritud vormideni. Süda kui õis. Süda kui vili. Süda kui taim.

Teine näitusel väljas olev graveeritud kivist ehteseeria on Taneli loomingus tavatult minimalistlik sidudes disaini täiuseni lihvitud esteetika kunstniku kontseptuaalsete ambitsioonidega. Rinnanibu kujulised ehted osutavad keha eksponeerimise vabaduse küsimustele, viidates piirangutele ning topeltstandarditele, mis inimkeha alastusega kaasas käivad. Need prossid ja kõrvaehted on kommentaariks sotsiaalmeedias levinud #freethenipple liikumisele, mis soovib vabastada kehad soolisest erisusest.

Näitusel on väljas ka tööd, kus need kaks seeriat kohtuvad.

Näituse hajutatud avamine toimub 28. mail kell 16.00-19.00. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid