Tänavuse Abakhan Creative Award stipendiumi pälvis Katrin Aasmaa

Foto: Katrin Aasmaa

Tänavu teist korda toimunud Abakhan Creative Award nominentideks olid Ingrid Helena Pajo, Cärol Ott ja Katrin Aasmaa. Stipendium on loodud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele ja antakse välja seni tehtud projektide ja portfoolio põhjal.

Abakhan Creative Award on noorte kodumaiste moedisainerite jaoks ainulaadne võimalus, kuna tegemist on ainsa säärase rahalise stipendiumiga, mille toetussummaks on 2000 eurot. Nominentide seast selgus võitja eile, 15. jaanuaril, EKA Design Showcase’iga kaasneval näitusel, Eesti Kunstiakadeemia 3. korruse aatriumis.

Võitjaks valiti tänavu Katrin Aasmaa, kelle looming on žürii sõnul hoogne ja tema tihtipeale isegi brutaalset jõudu sisaldavat käekirja on huvitav lugeda. Aasmaa stiil on alati kohalolev ja teinekord isegi irriteeriv. Tal on oma maneer ning tema suhtumist ja kindlameelsust tasub väärtustada. Oma viimase kollektsiooniga on Aasmaa muutunud isikupärasemaks, tajuda on autori tugevat selgroogu, kes koostab koostab valitud elementidest teadliku kollaaži.

Abakhan Creative Award žüriisse kuulusid tänavu ehtekunstnik Tanel Veenre, tekstiilikunstnik Krista Leesi, Abakhani esindaja Kristine Stroom, moeosakonna juhataja Piret Puppart ning disainer Kärt Ojavee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid