Tänasest on Pariisis avatud Eesti ehtedisaini näitus „Offset”

Foto: Julia Shashkina

Täna avab Pariisi disaininädala raames uksed kuue Eesti ehtekunstniku loomingut koondav näitus „Offset”. Väljapanek jääb külastajatele avatuks 16. septembrini Pariisi südames Marais’ linnaosas.

Näituse eestvedaja NID otsustas keskenduda sel näitusel just ehtekunstile, kuna see on viimastel aastatel tõusnud üheks tugevamaks ja omanäolisemaks valdkonnaks Eesti disainimaastikul. Korraldajate sõnul on disainerite ning ehete valik tehtud eelkõige uute ja ootamatute materjalide kasutamist silmas pidades. Näidetena võib tuua puuseente müstilise tekstuuri, titaaniumi erksad struktuurid, kristallvaaside säravad tahud, aga ka pressitud metallšvammi krobelise pinna.

Näituse kaaskuraatori Darja Popolitova sõnul lahkab „Offset” upcycling’u olemust, lõhkumise ja taasloomise naudingut. Tegu on värske pilguheiduga igapäevastele objektidele, tuues välja neis peituva lisatähenduse. Selle ilmestamiseks on näituse külastajatel võimalik seinasahtleid avades tutvuda ehtekunstnike kasutatud tootematerjalide algosakestega. Sõna offset (eesti k nihe, kõrvalekalle) tähistabki nihet ehtekunsti traditsioonilises materjalikasutuses, aga ka konkreetses materjalis endas – esitledes materjale enne ja pärast seda, kui disainerid on neile uue elu sisse puhunud. „Offset” pakub näituse kontseptsioonil põhineva väljalõike ja loob ajutise ülevaate Eesti ehtedisaini hetkepildi tervikust.

Näitusel osalevad disainerid Sille Luiga, Merlin Meremaa, Maarja Niinemägi, Darja Popolitova, Kairi Sirendi ja Tanel Veenre.

Näitus on avatud Galerie Résidences, 59 Rue de Bretagne. Seega, kes juhtub Pariisis olema, astuge läbi!

Sarnased artiklid

Kommentaarid