Täna avatav Disainitänav toob kokku üle 100 kaupleja

Foto: disainioo.ee

Sellel nädalal 13. korda toimuva Disainiöö raames avatakse traditsiooniks saanud Disainitänav ja Moepõik, kust leiab igale maitsele ja vanusele head disaini Eestist ja raja tagant nii moe-, aksessuaari-, toote- kui ka sisustusdisani vallas.

Solaris Keskusesse ja Alexela kontserdimajja saavad disainihuvilised tulla uudistama ja poodlema kahel päeval – reedel ja laupäeval. Lisaks silmailule on Disainitänav hea võimalus tutvuda inimeste ja lugudega nende toodete taga ning soetada parimat disaini eriti heade hindadega. Oma tooteid müüvad üle 100 disaineri ja disainibrändi nii Eestist kui mujalt.

Rõiva- ja aksessuaaridisainis on oma koha hõivanud näiteks Reet Aus, kes teeb kõike keskkonna jaoks ning kelle kollektsioonid on tehtud tootmisjärgsetest jääkidest. PRII näitab, et Disainitänav ei ole mõeldud ainult naistele, pakkudes meeste hommikumantleid, mis keskenduvad kvaliteedile, nahasõbralikele kangastele ja muidugi ka mugavusele. Lisaks leiame Disainitänavalt ja Moepõigult Nordhale vildist kotid, mis valmivad tehasejääkidest, TOKU shoes moeblogijate seas tuntust kogunud käsitöökingad ja Wooden Lifestyle puidust kikilipsud. Naaberriikidest on kohal näiteks pesu- ja ujumisrõivaste bränd Collar ning ühendus Butterman Lätist.  

Graafilist disaini näitab Bold Tuesday, kes on loonud interaktiivsed kaardid ja reisiplakatid, mis reisihuviliste elu ning mälestuste jäädvustamist oluliselt kergendavad. Mõeldud on ka kõige pisematele külastajatele, kellele Umbra pakub arendavaid mänge ja puslesid ning MÖH kaisukarusid, närimislelusid ja kõristeid, mis on lihtsad, naturaalsed ja praktilised.

Ehtedisaini alt leiab näiteks SOMA jewellery, mille disainiinspiratsioon tugineb viiele märksõnale: individuaalsus, julgus, uudsuse püüdlus, traditsioonide ja noorte austamine. Ehted on valmistatud kaasaegsetest kõrgekvaliteedilistest materjalidest. Samuti ei puudu sealt armastatud New Vintage by Kriss trendikalt minimalistlike, kuid alati erilise sõnumiga ehetega ning ehtedisainibränd Killud, mille ehted valmivad muuhulgas söest, autoklaasist, rehvidest, teraviljast jm omapärastest materjalidest.

Tootedisaini ja sisustuse vallas saab näha näiteks Hyti Design kodutooteid, mida iseloomustab lihtsus, funktsionaalsus, käsitsi tehtud esemete kordumatus ning äratundmisrõõmu või üllatust tekitav väike omapära, näiteks nõudel jooksev rahvusmuster. Kodulõhnade valikuga on väljas Helge Kodu, põneva disainiga taimehoidjaid pakub Häli-Ann Tooms Studio, Pesuliisu on kohal puidust pesukuivatusrestidega ning PULO disain unikaalsete puidust valgustite, sisustuselementide ning moeaksessuaaridega.

Kogu Disainitänava ja Moepõigu valiku leiab Disainiöö veebikodust: http://disainioo.ee/2018-programm/disainitanav-ja-moepoik.

Disainitänav ja Moepõik on Solaris Keskuses ja Alexela kontserdimajas avatud reedel ja laupäeval kella 11.00-19.00.

Sarnased artiklid

Kommentaarid