Täna avatakse Solarises aksessuaaridisaini tudengite näitus

Foto: Kertin Vasser

Täna avatakse Solaris keskuses näitus Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari- ja köitedisaini õppesuuna ja Eesti Disaini Maja ühisprojektist, mille tulemusena valmis väikeaksessuaaride kollektsioon. 

Aksessuaaridisaini osakonna bakalaureuseõppe 3. kursuse üliõpilased said ülesandeks sõnastada ringdisaini põhimõtteid järgides eesmärgid ja kavandada-teostada sidus komplekt igapäevatooteid. ”Me keskendusime disainides lahendustele, mis aitaksid vähendada vajadust uute toorainete järele või mingil muul moel oleksid jätkusuutlikud, koormaksid keskkonda võimalikult vähe,” sõnavad tudengid. “Nagu upcycling ehk väärtustav taaskasutus, kus disainer tarvitab asju ja materjale, mis on juba olemas. Näiteks uue võimaluse saavad tootmis- ja laojäägid, vintaažesemed, kasutusest väljas kinnitusvahendid ja tarvikud.”

Teisisõnu tutvusid tudengid Carmen Sibbul, Eva Lotta Tarn, Kristina Koppel, Lea Heinoja ja Merili Põllu projekti käigus sarnaste/erinevate võimaluste teadvustamise ja katsetamisega. Projektile andis hoogu ja inspiratsiooni võimalus uuendusliku ECCO nahavabriku laojääke taaskasutada.

Noorte disainerite tööd tunnustab tarbija vaatevinklist analüüsinud ja üle kümne aasta tegutsenud 100% Eesti disaini esindava platvormi Eesti Disaini Maja tegevjuht Kirke Tatar kiidab tudengeid, kes valisid moesuuna asemel hoopis kodusisustuse ning tulid välja nutikate ja praktiliste lahendustega, mida sobib hästi näiteks äri- või soolaleivakingiks viia. “Kindlasti on veel arenguruumi, et välja töötada võimalikult efektiivne ja nullkuluga tootmisviis ning seeläbi mõistliku hinna ja kvaliteedi suhteni jõuda,’’ lisab Tatar.

Näitus jääb Solarise keskuses avatuks 18. juunini. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid