Täna avatakse Herkki Erich Merila fotonäitus “Köögiportreed”

Foto: Herkki Erich Merila

Täna õhtul avatakse Stella Soomlaisi stuudios Herkki Erich Merila fotonäitus, mis kannab nime “Köögiportreed”. Tegemist on alates 2016. aastast Merila poolt jäädvustatud klassikalise portreesarjaga fotograafi sõpradest ja külalistest teisel pool köögilauda.

Herkki Erich Merila moefotograafi silm ja peen maitse ei tee ka sõpru pildistades järeleandmisi: esteetiliselt vaoshoitud ja väljapeetud, rikkalikus must-valges tonaalsuses fotod annavad modellile monumentaalsuse ja suuruse. Fotograafi pildistamiseks valitud pigem igapäevane olukord, loomulik aknavalgus, väike kaamera lasevad aga isiksusele sõbralikult lähedale muutumata pealetükkivaks.

Herkki Erich Merila asutas 1992. aastal koos Peeter Lauritsaga rühmituse DeStudio. Merila on teinud näituseid New Yorgis, Londonis, Kopenhaagenis, Berliinis ja Helsingis. Fotograafi tööd kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudesse ning on esindatud Taani, Austria ja USA muuseumite kogudes.

Näitus Herkki Erich Merila „Köögiportreed” avatakse täna Stella Soomlaisi stuudios kell 18.30. Näitus jääb avatuks 12. juunini.

Uuri lisa: facebook.com/events/1726562140736928/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid