TÄNA algab uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week

Foto: Trad.Attack

Terve alanud nädala vältel toimub Tallinnas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week. Suurem osa 25.-31. märtsini toimuvast TMW festivalist koondub kompaktsele festivalialale Põhja-Talinnas, peamisteks maamärkideks Telliskivi Loomelinnak, Kalamaja, Noblessneri sadam ja ka Eesti Kunstiakadeemia uus maja, kus toimub nii TMW konverents kui ka suur audiovisuaalretk EKA ÖÖ. Portail vahendab siinkohal väikese ülevaate TMW festivalinädala programmist.

Alates tänasest on Telliskivi 62 paiknevas konteinermajas on avatud Baltikumi rõiva- ja aksessuaaribrände esindav Showroom INTRO, kus terve festivalinädalala vältel presenteeritakse linnarahvale Eesti disainibrände ja TMW artistidel  avaneb võimalus showroom’is esindatud toodetega oma etteasteid täiendada. Külastajaid ootavad festivali disainikaardil märgitud stuudiod ja disainipoed. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/disain.

Paarikümnes Põhja-Tallinna restoranis ja kohvikus kehtivad alates tänasest TMW Maitsed erisoodustused festivalipassi omanikele. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/maitsed.

Teisipäeval, 26. märtsil kell 17.00 algab kõikidele huvilistele avatud ja tasuta TMW avalike vestluste sari Jutud Telliskivi baaris Pudel vestlusringiga „Kas muusika mahub telepurki?“. Meediaeksperdi Mart Normeti vahendusel arutleb seltskond teletegijaid selle üle, milline peaks olema Eesti telekanalite roll muusikakultuuri kajastamisel. TMW Jutud ootavad nädala jooksul Pudel Baari, Tallinna Kunstigümnaasiumi ja disainibüroosse Velvet arutlema erinevatel teemadel kodusalvestuse saladustest meelelahutusmaailma pärandit kõigutava tühistamise-kultuuri ilminguteni. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/jutud.

Kolmapäeval, 27. märtsil kell 9.00 avatakse TMW infopunkt Eesti Kunstiakadeemias, kus saab käepaelte vastu vahetada nii muusikafestivali passe kui ka konverentsipasse ning konverentsi ja festivali ühispasse. Kell 12.00 algab TMW tasuta päevaste linnalava kontsertide kava Viru Keskuse aatriumis meeloluka gruuviorkestriga JT Conception. Kuni laupäevani kestev Linnalava programm toob festivalimelu lisaks kontserdisaalidele ja klubidele ka poodidesse, kontoritesse ja teistesse ootamatutesse paikadesse üle linna raamatupoest Puänt Leila Baarini. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/linnalava.

Kolmapäeval kell 16.30-17.00 toimub Koplis Tallinna Kunstigümnaasiumis vestlusring „Kust ma tean, kas ta ikka tegi nalja?“, kus heade  kommete üle võrgus, kunstis ja päriselus arutlevad teiste seas youtuber KanadonMuhedad ehk Madis Kütt,  RnB ja träpi artist Yasmin ning Telia, EKA ja Kunstigümnaasiumi esindajad. Vestlusele järgneb Yasmini kontsert.

Neljapäeva, 28. märtsi keskpäeval teevad EKA aatriumis linnalava-etteaste Eesti müraroki kuningas Zahir ja Moskva Rodtšenko kunstikooli kasvandiku Diana Burkoti projekt rosemary loves a blackberry. Õhtul algab TMW põhiprogramm ehk muusikafestival Telliskivi F-hoone Mustas saalis Soome plaadifirma Stupido 30. juubeli peoga, kus laval nii J.M.K.E. kui ka põhjanaabrite pungilegendi Pelle Miljoona uus bänd. Noblessneri sadamalinnakus loovad imelise valguse ja varjude mängu skulptor Elo Liivi ja EKA tudengite loodud valgus- ja heliinstallatsioonid. Samuti algab Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud TMW kunstiprogramm pikendatud avamisaegadega galeriiõhtuga Tallinna Neljapäev. Seitsmes galeriis üle linna saab näha nii Eesti kui ka rahvusvaheliste kunstnike värsket loomingut punk-barokist kummituslinnade poeesiani, toimuvad näitusetuurid ning kohtumised galeristide ja kunstnikega. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/kunst.

Neljapäevast, 28. märtsist kuni laupäeva, 30. märtsini vältaval TMW muusikafestivalil  kohtub kogu maailma uute artistide paremik juba tuntud tegijatega meilt ja mujalt ning kava žanrispekter ulatub eksperimentaalsetest tulevikuhelidest tabelipopini. Kolme päeva jooksul esineb 10 klubis ja kontserdisaalis 170 artisti 28 riigist Eestist Taiwanini ja Venemaalt Kanadani, neist nimekaimate seas Iiri elektroonikaduo Lakker, Vene nüüdismuusika staar Kirill Richter, USA müraroki bänd Ceremony ja Eesti oma tuntuimad tegijad Anna Kaneelinast Trad. Attackini. Neljapäeva õhtul avab Et mahukast kavast maksimumi võtta, asuvad tänavuse festivali klubid üksteisest lühikese jalutuskäigu kaugusel Kalamaja lähistel, tulipunktideks Telliskivi Loomelinnak, Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uus hoone ja Noblessneri linnak.

Reedel, 29. märtsil kell 9.30 algab Eesti Kunstiakadeemias kahepäevane TMW konverents, mis keskendub kultuuri mõjule majanduse käivitajana. Erilise tähelepanu all on kunsti roll linnade ja piirkondade arengus nii ajastu vaimu peegeldavate esteetilisi standardeid edendades kui ka sotsiaalsetele probleemidele osundades. Konverentsi avavad EKA aatriumis TMW juht Helen Sildna, kunstiakadeemia rektor Mart Kalm, Telia Eesti tegevjuht Robert Pajos ja kliimastreigi aktivistist Tallinna Arte Gümnaasiumi õpilane Kristin Siil. Seejärel teeb Briti moodsa disaini võtmekuju Malcolm Garrett ettekande „Brexit on läbi! Kui vaid soovid“ (“Brexit Is Over“ If You Want It“). Kuni laupäeva, 30. märtsini toimuval konverentsil saavad teiste seas sõna ka Helsingis kultuuri majandust vedama pannud ettevõtja Gunvor Kronman, Briti muusik, helilooja ja filmitegija Barry Adamson ning kurikuulsa „parima festivali, mis kunagi ei toimunud“ Fyre logistik ja piloot Keith Siilats.

Reedel 29. märtsil kell 17.00-19.00 kutsub Eesti Disainikeskuse poolt kureeritud Disainituur uudistama ringmajanduse põhimõtetest lähtuvate disainerite Reet Ausi, Karl Annuse ja Stella Soomlaisi stuudioid Telliskivi Loomelinnakus. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/disain.

Reedel, 29. märtsil ja laupäeval, 30. märtsil kell 13.00-16.00 koondub klubis Kauplus Aasia toimuvale Plaaditurule olulisim osa kohalikust muusikakandjate turust ehk plaadipoed, leiblid, melomaanid ja audiofiilid põranda alt ja põranda pealt. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/plaaditurg.

Laupäeval, 30. märtsil kell 16.00-18.00 saab Telliskivi Loomelinnaku tänavakunsti ekskursioonil tutvuda linnapilti kirevust ja mitmekesisust toova grafitiga ja meenutada, kas Telliskivis üldse on olnud tänavakunsti eelset ajastut. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/linnaruum.

Nii reedel kui ka laupäeval jätkuvad TMW konverents, Linnalava kontserdid ja avalikud vestlused ning kunsti- ja disainiprogramm. Muusikafestivali keskseks sündmuseks on laupäeval üle kogu Eesti Kunstiakadeemia uue maja toimuv audiovisuaalretk EKA ÖÖ.

Uuri TMW 2019 kava aadressil tmw.ee/schedule!

Kõikidele muusikafestivali üritustele tagab sissepääsu festivalipass või festivali ja konverentsi ühispass, mis on müügil TMW veebipoes shop.tmw.ee. Eraldi ürituste piletid on müügil Piletilevis. Lisainfo: tmw.ee/et/festival/muusikafestival.

Sarnased artiklid

Kommentaarid