Tallinn Music Weeki juubelifestivali programmi lisandus 100 uut artisti

Maria Minerva

Foto: Tallinn Music Week

2.-8. aprillini juba kümnendat korda toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) kuulutas välja järjekordse nimestiku muusikaprogrammi esinejaid. TMW juubelikava keskmes on kahepäevane ettevõtluskonverents Kultuurikatlas ning 5.-7. aprillini Tallinna klubid ja kontsertsaalid vallutav muusikafestival ligi 250 artistiga kogu maailmast.

Üleeuroopalise Keychange projekti raames lisanduvad TMW kavasse kaks sitket Islandi naisartisti: Fever Dream ja Hildur. Nii Peachesi kui Tyler, the Creatori loomingust innustust saanud õõvaräppar Fever Dream on võtnud eesmärgiks esitada tõsise väljakutse muusikatööstuses seniajani tooniandvale patriarhaadile ning sama kirglik võrdõiguslikkuse eest võitleja on ka saareriigi parima poploo autorist laulja-laulukirjutaja ja tšellomängija Hildur. Connecticuti Nelipühi koguduses oma muusikuteed alustanud globaalne räppar-poeet Akua Naru on pälvinud tähelepanu soolise ning rassilise stereotüübistamise kriitikaga, Moskva duo tema kresta kuulutab aga lausa omalaadset „kirjasõna sotsialismi“, mille juurde kuulub muuhulgas suurte algustähtede vältimine nimedes. Venemaa pealinnast tuleb ka poeesia, free jazzi ja hardcore pungi vahelises tsoonis tegutsev trio Mirrored Lips.

Islandlane Högni, keda siinne publik tunneb eeskätt ilmakuulsate koosluste GusGusi ja Hjaltalini liikmena, esitleb seekord Tallinnas oma uut sooloalbumit “Two Trains”. Kui tema kaasmaalasest d´n´b ja ambienti produtsendi Subminimal tunnuskõlaks on sügav gruuv ja sünkjas sub-bass, siis Belgia bänd Intergalactic Lovers mängib klassikalise postpungi valemitega. Maailma džässilavade viimaste aastate lemmikuist Iisraeli duo Maya Belsitzman & Matan Ephrat demonstreerivad virtuooslikku tšellomängu ja kõrgeimat vokaalpilotaaži, Valgevene grupp Shuma elektroonika ja paganlike laulude sümbioosi, Taani death metal monstrum BAEST raevukat mootorsae soundi ja tuuleveski-pearaputustehnikat.

Uue kavaga saabub USAst sünnimaale rahvusvahelisel elektroonilisel muusikaväljal huvitavade kõlade ning kontseptsioonidega ilma teinud Maria Minerva. Üheksa aastat tagasi toimunud esimesel TMW festivalil alles algaja artistina üles astunud Maria on tänaseks üks olulisemaid Los Angelese helipilti defineerivaid muusikuid. Eestlastest lisandusid kavasse teiste seas eelmise TMW festivali delegaatide lemmikust avant-popi artist Mart Avi, kes on aasta jooksul esinenud mitmeil olulistel Euroopa muusikafestivalidel, samuti praeguseks Inglismaal tegutsev drag-, pop- ja punkkultuuri häkkiv Regret ja mullu Jaapanis albumi üllitanud ning tuuritanud folkansambel Curly Strings. Üha elujõulisema Eesti hiphopi skene tegusaima grupeeringu Hanf Kungi esindajatena leiab festivali kavast nii räppar Seaduskuulekuse kui ka produtsent Shromiku sooloprojektid. Kodumaistest artistidest on programmi kinnitatud veel Eesti Laulu poolfinaalistist süntpopi grupp Girls In Pearls, Noortebänd 2017 konkursi võitjast duo Rainer Ild, soulpopi bänd Rake, pärimusmuusika kooslus Duo Malva & Priks, rahvusvaheliselt tunnustatud lastekoor Ellerhein, jpt.

TMW kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis.

TMW festivalipassid, konverentsi ja festivali ühispassid ning toetajapassid on müügil TMW veebipoes shop.tmw.ee  

Lisainfo Tallinn Music Weeki koduleheküljel aadressil tmw.ee

Sarnased artiklid

Kommentaarid