Taimeriigi juveelidest ja muusadest

Foto: Mari Seger

Kodumaine ehtedisainer ja tekstiilikunstnik Mari Seger on ajapikku avastanud, et on hingelt aednik ja loob ka oma loomingut südame ja pühendumusega nagu… üks truu aednik. Täna on ta välja andnud kollektsiooni, mis kannab nime Botanical Jewels ja mis, nagu nimigi vihjab, räägib taimeriigi juveelidest ja muusadest.

„Jätkuva kontseptsiooniga kollektsioon sünnib peatükk haaval, misjuures iga peatükk ammutab inspiratsiooni ühest taimeliigist,” selgitab Mari. „Esimene peatükk nimega BŌSHI (jaapani keeles „kübar”) on oma ilu ja vormi saanud kahelt kaunilt ja väekalt lillelt: siil- ja päevakübaralt.” Mari jätkab, et verevate roosakaslillade kroonlehtedega purpur siilkübar on üks vähestest teaduslikult tõestatud immuunsust tugevdava mõjuga ravimtaimedest ning seda kasutatakse näiteks gripivastases võitluses. Nii siilkübar kui päikesekollaste õielehtedega päevakübar armastavad mõlemad päikselist kasvukohta. Nii nagu ilmselt iga põhjamaalane, kui vaid saaks – aga õnneks ongi kevad käes!”

Uue kollektsiooni BŌSHI peatükist leiab nii eri värvi sametise lilleprindiga orgaanilisest puuvillast T-särgid kui elegantset kübaralaadset õit meenutavad rippuvad kõrvarõngad.

Kollektsiooniga saab lähemalt tutvuda ja seda huvi korral ka soetada aadressil www.mariseger.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid