Struktuurkudumi bränd? Mekoome selgitab!

Struktuurkudumi bränd? Mekoome selgitab!

Foto: Iris Kivisalu

Mekoome on kodumaine struktuurkudumi bränd, mille looja ja disainer Larissa Kondina, hariduselt arhitekt, loob digitaalselt graafilisi maastikke ja transformeerib neid kudumismustriteks. Nii ongi Mekoome kudumite geomeetrilised mustrid visuaalselt äratuntavate objektidega – majade, teede, puude ja väljakutega. 

“Nendest urbanistlikest elementidest moodustub terviklik kõigile tuttav pilt linnakeskkonnast,” tutvustab Larissa. Lisaks mustritega mängimisele katsetab disainer meeleldi ka värvikombinatsioonidega ja nii ongi brändi omapäraks kujunenud küllastunud värvitoonid ning mängulised asümeetrilised värviplokk-kompositsioonid.

Olgu siinkohal ka lisatud, et Mekoome kudumid sobivad nii meestele kui naistele. Suuruste variatsioonidest võib leida endale ükskõik millise istuvusega kampsuni – oversize, regular või slim. Lisaks on kõik Mekoome kudumid on täiesti jäätmevabad. Toodete disain on tihedalt seotud tootmistehnoloogiaga, mis võimaldab kududa tekstiili laiemalt või kitsamalt. Kudumite detailid on kootud lõikesse ja ühendatud omavahel, ilma et neid oleks vaja lõigata valmiskangast, nii et materjal ei lähe kaduma.

Kudumid ise on valmistatud Eestis kvaliteetsetest looduslikest materjalidest – lambavillast, meriinovillast, kaamelist, angoorast ja kašmiirist. Fotodel nähtavad Mekoome värske „Knitted Cityscapes – Black&White Edition“ kollektsiooni kampsunid on kootud kašmiiri-merinovilla segust. Uuri lisa: mekoome.com.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid