Stella Soomlais ja tema kokkukruvitavad kandekotid

Stella Soomlais ja tema kokkukruvitavad kandekotid

Foto: Renee Altrov

Stella Soomlais on tegelenud nahast kottide ja aksessuaaride disainimise ja tootmisega 2011. aastast. Tänavusel Disainiööl astus see andekas naine oma loometeekonnal uue sammu ning avas esimese isikunäituse nimega „Kotidegustatsioon”. Mida ja milleks degusteeriti? Meiega jagas siseinfot disainer isiklikult.

„Näitus „Kotidegustatsioon” pakkus külastajatele võimaluse heita pilk minu loomingule ja taaskasutusele keskenduvatele disainipõhimõtetele,” tutvustas Stella. Erilisteks isutekitajateks olid muidugi näitusel esitletud Renee Altrovi fotod, kus olid visuaalselt eriti hästi klappima pandud Stella käekotid ning erinevad palad meie köögilaualt, banaanidest arbuusideni välja. „Kõige tähtsam oli ja on antud ettevõtmise puhul ikkagi see, et fotodel esitletud uued tooted said loodud taaskasutuspõhimõttel, et hiljem saaks koti detaile hõlpsalt vahetada ning kasutatud toote materjali uuteks aksessuaarideks disainida,” rõhutab Stella.

Just seepärast ongi täna Stella Soomlaisi kandekotid kokkukruvitavad ja neilt ei leia pealeõmmeldud taskuid ega dekoreerivaid elemente – kõik see pühitseb eesmärki materjali hiljem maksimaalselt uuele elule aidata. Stella lisab, et nendes toodetes kasutatakse ainult taimparknahka, sest see vanub elegantselt ja aeg toob materjalile omased jooned isegi paremini esile. „Soovin, et kott teeniks inimest võimalikult kaua ja hästi ning et koti eluea lõpp ei tähendaks automaatselt materjali kasutuse lõppu,” kutsub Stella kõiki üles sama põhimõtte poole liikuma.

Olgu lisatud, et kõik Stella Soomlaisi tooted on disainitud ning valmistatud käsitööna Stella Soomlais Design stuudios Tallinnas, valmistajateks Stella ja tema käsitöömeistrid.

Vaata ka videost, kuidas Stella kokkukruvitav kandekott täiesti uue kasutusviisi saab:

Galerii

Kommentaarid