Soome disainerid Telliskivi Loomelinnakus

Foto: Mori Collective

Novembris tutvustab Soome disainerite ühing Uuden muotoilunyhdistys (UMY) ehk “uue disaini ühing” oma liikmete loomingut Telliskivi 60A asuvas hüpikpoes New Design Market.

UMY tegevjuht Emma Susi sõnul asutati ühendus selleks, et olla Turu linna disainerite häälekandja ning toetada kohalikku kaasaegset disaini. UMY korraldab täiendkoolitusi ja korraldab muuseas ka Turu disaininädalat. Selleks, et sõnum soome disainist jõuaks paljudeni, on ühing loonud erinevaid toetusloosungeid nagu ”Varför Paris, vi har ju Åbo“ („Milleks Pariis, kui meil on Turu linn“) ning korraldab erinevaid koostööprojekte nagu seesama pop-up müügiüritus.

Telliskivi Loomelinnaku ostutänaval asuvast New Design Marketist leiab novembrikuu jooksul nii inspireerivaid sisustustooteid (tekstiil, illustratsioonid) kui ka rõiva- ning ehtedisaini. Mitmete hüpikpoes esindatud toodete eripäraks on taasringlusesse võetud materjalide kasutamine või muul loodust säästval moel disainilahenduste pakkumine.

Kokku on novembrikuu jooksul võimalik Telliskivi Loomelinnakus tutvuda 14 erineva Soome disaineri loominguga, esindatud on näiteks taaskasutatud klaasist sisustustooteid valmistav Bloun, aeglast moodi viljelev Mori Collective, hõbeehteid valmistav Namu, orgaanilisest puuvillast lasterõivaid valmistav Lil Jo & Vilja ning mitmed teised.

Pop-up pood ootab külalisi esmaspäevast reedeni 11:00-19:00 ja laupäeval ning pühapäeval 11:00-17:00.

Sarnased artiklid

Kommentaarid