Selgusid gastronoomiakonkursi Silverspoon võitjad

Parrot MiniBar

Foto: Getter Kuusmaa

Laupäeval, 16. novembril, kuulutati Lennusadamas välja Hõbelusikas/Silverspoon gastronoomiakonkursi selle aasta võitjad. Viieteistkümnendat aastapäeva tähistav Silverspoon Awards tunnustab Eesti gastronoomiamaastiku parimaid tegijaid neljateistkümnes kategoorias. 

Silverspooni konkursi võitjaid ja piduliku gala külalisi oli tulnud tervitama ka Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Oma tervituskõnes ütles president, et meie söögikohad ja meie toit on palju enamat kui vaid ühe restorani või kohviku majandusliku edukuse küsimus – toit on Eesti visiitkaart. President lisas: „Toit, mille tarbimiseta ei saa isegi mõneks tunniks meie juures peatuvad inimesed, aitab tutvustada meie kultuuri. Sellega saab näidata, kuhu me maailmas kuulume, mida kalliks ja oluliseks peame. Toit on emotsioon. Eestisse tullakse aina rohkem hea toidu ja suurepärase elamuse pärast, sest nüüdseks on meie visiitkaart kirev ja rikkalik.”

Audiitorfirma PricewaterhouseCoopers Estonia juhtivaudiitori Lauri Pasti sõnul oli selle aasta konkursi tulemuste läbitöötamine eriti suur väljakutse ning kui arvestada, et punktiarvestuse analüüs koosneb mitmest tuhandest kaalupunktist, siis mitmes kategoorias otsustas võidu vaid mõnepunktiline vahe. 

Võitjateks tunnistati kategooriate lõikes alljärgnevad restoranid:

Parim Aasia köök: Haku 

Parim kohvik: Gianni 

Parim casual dining: Parrot MiniBar 

Parim Eesti köök: Juur 

Parim pererestoran: Georg Ots Spa restoran 

Parim fine dining: 180° by Matthias Diether

Parim gastropubi: Kolm Sibulat

Parim rahvusvaheline köök: Mon Repos Peakoka Korrus 

Parim tänavatoit: Salt

Parim taimetoidu pakkuja: 180° by Matthias Diether 

Parim teenindus: Mon Repos Peakoka Korrus  

Parim peakokk: Kaido Metsa (restoran Juur)

Parim restoranide grupp: Sparkling Group 

Teist aastat järjest väljaantava meediaauhinna vääriliseks tunnistati Oma Maitse peatoimetaja Martin Hanson. 

Silverspoon Awards 2019 korraldavasse meeskonda kuuluvad Joakim Helenius, Andres Peets, Kristel Nõmmik, Kristjan Täht ja Andres Ojasu. 

MTÜ Gastronoomia Auhindade Eesti Selts loodi 2004. aastal. Silverspoon on Eesti esimene gastronoomiakonkurss, mille eesmärk on tunnustada, väärtustada ja arendada toidukultuuri Eestis. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid