SAAGEM TUTTAVAKS: Tartus tegutseb bränd Trenkan

SAAGEM TUTTAVAKS: Tartus tegutseb bränd Trenkan

Mõnikord kipume unustama, et väga palju häid kodumaiseid brände on valinud tegutsemiskohaks pealinna asemel hoopis mõne väiksema linna. Nagu näiteks on teinud Tartus resideeruv bränd Trenkan.

Trenkan sai alguse 2015. aastal ning selle loojaks on disainer Aive Pajo, kelle sõnul on bränd mõeldud inimestele, kes hindavad mugavat, praktilist ja ajatut disaini. „Meie eesmärk on luua riideid, mis ei ole pelgalt ilusad, vaid ka praktilised ning jäävad kandjat kaunistama pikemalt kui ainult üheks hooajaks,” saame Aivelt teada. Mõningase lõigete ja kangastega eksperimenteerimisega sai disainerile selgeks, et brändi fookusesse jääb teatav eklektika – maalähedane lihtsus, samas põhjamaine värskus ja suurlinlik geomeetria.

Kogu Trenkani disainitöö, konstrueerimine ning õmblemine toimub brändi stuudio-poes, mis asub Tartus Aparaaditehases. „Nii saame olla paindlikud ning tulla vastu klientide soovidele. Samuti on ostjal võimalik meie poes rõivatootmise telgitaguseid näha ning mõista, kus ja kuidas sünnivad erilised asjad,” selgitab Aive. „Stuudio-poe avasime tegelikult alles tänavu, kui otsustasime, et Trenkan on valmis olema rohkem kui bränd. Idee oli avada koht, mis oleks justkui aegumatu moe kodu – pelgupaik erinevate disainerite loomingule, kus disain elab oma elu.” Nii ongi täna Trenkani stuudio-poes saadaval ka selliste kodumaiste brändide looming nagu JONURM, Vilve Unt, samuti Atuko ehted Leedust, Talented Company triiksärkidel põhinev disain Lätist ning Inglismaalt pärit nooruslik House of Sunny.

Nii meestele kui ka naistele mõeldud Trenkani enda kollektsioon täieneb aga pidevalt ega järgi moemaailmas välja kujunenud tsükleid. „Hinnapoliitikas jälgime läbipaistvuse printsiipi,” lisab Aive ning selgitab, et toote hind kujuneb puhtalt vastavalt kanga ning töö maksumusele. „Meie panus on ühes teiste Aparaaditehase residentidega suunata inimesi üha enam teadlikuma ja targema tarbimise poole.”

Trenkani brändi tegemisi saad jälgida brändi Facebooki ja Instagrami-lehel, Tartus asuva Aparaaditehase kohta leiab lisainfot aadressil aparaaditehas.ee.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid