Retrospektiivkogumik Henrik Vibskovilt

Foto: Henrik Vibskov

Henrik Vibskovi nime seostatakse enam mitte ainult tema moebrändiga, vaid mitmete veidrate kuid ahvatlevate maailmadega, mis on loodud iga kollektsiooniga seoses. Tänavu on see Taani disainer valmis saanud retrospektiivse raamatute kogumikuga, mis avavad seda maailma veelgi. Eestisse jõuab see raamat käesoleva nädala neljapäeval, eksklusiivselt kauplusesse Reede. 

Kes aga üldse on Henrik Vibskov? Moeloojana on ta tootnud kümneid kollektsiooni peale seda kui ta 2001. aastal Central Saint Martinsi lõpetas. Peale selle, et ta kaks korda aastas uut kollektsiooni ja sellega seonduvat maailma loob, on ta tegev trummarina muusikarühmituses Trentemöller ning kunstnikuna eksponeerib ta oma töid muuseumides ja galeriides üle maailma. 

Henrik Vibskovi retrospektiivkogumikku “1-2-3”, mis on ka disaineri enda poolt signeeritud jõuab ringlusesse vaid 100 eksemplari, mis jaotub kõigest 10 poe vahel üle maailma. Reede on üks nendest. “Henrik Vibskov on Reedega mestis juba meie avamisest saati 2007. aastal,” räägib Reede asutaja Tanel Tepper. “Kogumik teeb ülevaate Vibskovi kummalisest ning mitmekülgsest maailmast, mahutades kaante vahele materjali vahemikust 1997-2020 – muuhulgas õpingud Central Saint Martinsi ülikoolis, kus Vibskovi universum alguse sai, erinevad kunstiprojektid ning koostööd läbi aastate, mis on tema käekirja mõjutanud ja kasvatanud nii kunstniku, muusiku, disaineri kui brändina. Kuidas luua oma maailm, milles mängida ja mitte kaotada mängulusti? Henrik teab.”

Kauplus Reede esitleb eksklusiivset Henrik Vibskovi retrospektiivkogumikku “1-2-3” käesoleva nädala neljapäeval, 6. mail kell 16.00-20.00, ikka aadressil Rotermanni 5. Kuna viiruse oht on endiselt kõrge, järgitakse kõiki kriisiaja reegleid – kantakse maski ja liigutakse hajutatult.

Sarnased artiklid

Kommentaarid