Reserved, RE.DESIGN ja generatsioon Z

Reserved, RE.DESIGN ja generatsioon Z

Foto: Reserved

Reserved tänavukevadine RE.DESIGN kollektsioon on unikaalne ja Reservedi jaoks esimene omataoline. Nimelt valmis see tihedas koostöös kaheteistkümne loomingulise Poola Z-generatsiooni noorega.

Kuidas defineerida Z-generatsiooni? Põhimõtteliselt on see esimene põlvkond, kes ei mäleta aega ilma internetita. Tehnoloogia kasutamine on nende jaoks igapäevane reaalsus, mis eraldi harjumist ei vaja. See ei tähenda siiski, et nad täielikult virtuaalsesse maailma kolinud oleksid. 2019. aastal infuture.institute ja Dentsu poolt avaldatud raportist „Kuidas mõista täna homset generatsiooni?“ ilmneb, et tegu on põlvkonnaga, kelle jaoks on inimkontakt äärmiselt oluline ja neid on suur vajadus luua inimsuhteid reaalses maailmas. Pidev juurdepääs suurele hulgale teabele võib muutuda aga rõhuvaks, mis omakorda väljendub kadestamisväärses loovuses ja aktiivsuses.

„Z-generatsiooni noored on tugevalt seotud neid ümbritsevaga. Me oleme teadlikud maailmas toimuvatest sündmustest tänu sellele, et oleme pidevalt internetis ja sotsiaalmeedias ning proovime aktiivselt lahendada ühiskondlikke probleeme. Ma usun, et minu generatsioon on kõige loovam selle keskkonna tõttu, kus me üles oleme kasvanud,“ räägib Zuza Kacperczyk, kes õpib Londonis graafilist disaini ja on üks kollektsiooni kaasautoritest.

„ Z-generatsioon vajab erakordselt palju kogemusi ja motoorseid või emotsionaalseid stiimuleid ning seetõttu oleme oma elus uudishimulikud, proovime uusi asju ning väljakutsed aitavad meil edasi areneda. Ma ei välista seda tüüpi käitumisest teisi põlvkondi, kuid olen kindel, et see on omadus, mis määratleb meie oma,“ ütleb filmikooli lõpetanud Miłosz Kulesza.

„Minu põlvkonna inimesi eristab nende individuaalsus. Neil on ainulaadne maailmavaade, stiil ja ellusuhtumine. See on omamoodi mäss meid ümbritseva maailma vastu. Soovime muutusi paremuse poole ja oleme oma eesmärkide saavutamiseks valmis seisma silmitsi kõigega,“ lisab fotograaf Paweł Miśko.

Lisaks eelmainitud kolmele on kõnealuse kollektsiooni kaasautoriteks Nina Przegalińska, Zuza Okienczyc, Gabriela Bednarz, Oliwia Drożdż, Kuba Domański, Leo Mazurkiewicz, Kajtek Kaczmarski, Janek Marek ja Kacper Kujawa. RE.DESIGN on nende noorte vaimustuste ja maitsete kogum, omamoodi peegel, milles nad saavad vaadata ennast, et näha oma põlvkonna tegelikku olemust. Ja milline see tegelikult on? Kompromissitu, avatud ja julge. Pole mingit põhjust piirduda ühe stiili või esteetikaga, kollektsioon koondab endasse kõikvõimalikke trende. See on segu käsitööst, vintaažist ja tänavariietusest. 

Vaata kollektsioon üle allolevas galeriis!

RE.DESIGN kollektsioon on Eestis saadaval Reservedi e-poes www.reserved.com.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid