RAAMATUSOOVITUS: „Eesti moe 100 aastat“

Foto: „Eesti moe 100 aastat“

Reedel, 31. mail esitleti Tallinn Design House´is raamatut „Eesti moe 100 aastat“. Rikkaliku pildimaterjaliga raamat annab põneva ülevaate Eesti riietuskultuurist- ja tavadest, alustades omariikluse algusaastatega ning lõpetades pilguheiduga taasiseseisvunud Eesti moemaastikule.

Teose autorite Anu Ojavee ja Piret Pupparti sõnul on moeraamatu koostamine olnud nende mõlema jaoks silmaringi avardav kogemus. „Eesti moest on seni avaldatud infot lünklikult ja seega polnud võimalik ühelegi varasemale terviktekstile toetuda,“ sõnas Anu Ojavee. „Samuti ei olnud nõukogude ajal kombeks rõivaid arhiveerida ega analüüsida, seega olid uurimisvõimalused selle perioodi osas mõnevõrra piiratud,“ lisas Piret Puppart. Autorid loodavad, et kolme eriilmelise ajalooperioodi moevaldkondade käsitlus läbi sajandi tekitab lugejas hulgaliselt küsimusi ning ärgitab uusi põlvkondi seni katmata valgeid laike põhjalikumalt edasi uurima.

Teos „Eesti moe 100 aastat“ on esimene Eesti moeajalugu käsitlev emakeelne väljaanne, mis annab läbilõike Eesti riietuskultuurist ja selle arenguteedest läbi sajandi. „Eesti moe 100 aastat“ on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti.

Sarnased artiklid

Kommentaarid