PÜHAPÄEVAL KINNO! Sõpruses linastub legendaarne “Džässis ainult tüdrukud”

Foto: "Džässis ainult tüdrukud"

Kino Sõpruse helgete filmide sarja Positiiv raames on kahel korral, 9. aprillil kell 19 ja 10. aprillil kell 12, võimalik näha Ameerika Filmiinstituudi poolt 2000. aastal kõigi aegade parimaks komöödiafilmiks nimetatud linateost “Džässis ainult tüdrukud”, milles hiilgavad parimad koomikud Jack Lemmon ja Tony Curtis ning oma andeka näitlejatööga lummab Marilyn Monroe.

Ikooniline film räägib sellest, kuidas kaks töötut džässimuusikut, Joe ja Jerry, satuvad pealt tunnistama 1929. aasta valentinipäeva veresauna ja pagevad maffia eest tüdrukutebändiga Chicagosse, esinedes Josephine’i ja Daphnena, kuid olles mõlemad samal ajal sisse võetud bändi lauljatarist Sugar Kowalczykist. Peagi aga saabub samasse hotelli, kus bänd peatub, maffia, kelle eest kaks muusikut jooksus on. Film on täis ülimalt koomilisi olukordi ning ilma naerupisaraid valamata ei lahku saalist vaat et keegi!

Positiivi kuraator Roman Baskin kirjeldab oma valikut järgmiselt: “Kunagi ütles Ingmar Bergman, et ta ei hakkaks iial nii raskes žanris filmi tegema, kui seda on komöödia. Kui nad ühel festivalil Woody Alleniga kohtusid, nimetasid mõlemad teineteist oma žanri kuningateks. See tõestab vaid seda, et ainult oma ala tõelised meistrid võivad tunnustada teineteise tööd, ka siis, kui prillid, millest maailma nähakse, on vägagi erinevad. Komöödia, kui ülimalt peen tööriist tõelise filmitegija käes, võib maailma meie ümber teha nii pisarateni  koomiliseks kui ka väänata meid valusasse kõverpeeglisse. Suurmeister Billy Wilderi surematus filmis, saab komöödiasõber oma naerudoosi kuhjaga kätte.”

“Džässis ainult tüdrukud” linastub Sõpruses 9. aprill kell 19.00 ja 10. aprill kell 12.00.

Sarnased artiklid

Kommentaarid