PROMENADE ‒ looja Vilve Undi pilgu ja sõnadega

PROMENADE ‒ looja Vilve Undi pilgu ja sõnadega

Foto: Maiken Staak

Äsjaselt Tallinn Fashion Weekilt jäi meid kummitama Vilve Undi moeetenduse suurepärane lahendus, kus tema uusima kollektsiooni komplektidele oli loodud justkui hallidest kleitidest raam. Täna on aeg võtta luubi alla kollektsioon PROMENDADE ise – selle autori, legendaarse moekunstniku Vilve Undi enda sõnadega.

Vilve Unt on veendunud, et tänapäeva moemaailmas toimuvad muutused viitavad kiirmoe mõningasele taandumisele ja slow fashion’i tagasitulekule. „Vajadus kallima ja eksklusiivsema riideeseme järele on olemas: eelkõige soovitakse tooteid, mis on hooajaülesed, kuid disainilahendustes uudsed, ning millele kvaliteetsed materjalid tagavad pikema eluea,” alustab Vilve. Tema mõtteid toetavad ka uuringud, mis näidavad, et moetarbijad kulutavad rõivastele rohkem, kuid ostavad arvuliselt vähem ehk eelistatakse rahaliselt küll kallimat, ent sellegipoolest „vähem on rohkem” lähenemist.

„Tarbija on ise oma stiili kujundaja, mis tähendab, et ollakse üle minemas moekontseptsioonilt stiilikontseptsioonile,” jätkab Vilve. „Vanem tarbijagrupp, kes on oma mõtteviisilt endiselt väga nooruslik, iseseisev ja iseteadlik, on intelligentne ja Eesti moedisaini ostujõuline tarbija. Kasvav otsustusvõime ja eneseusaldus mõjutab ostuotsuste tegemist ning esiplaanile tõusevad ainueksemplarid, mis on juba kõrgemas hinnaklassis. Kõik need mõtteviisi muutused viitavad kiirmoe tarbimise vähenemisele ning eelistatakse kauem kestvamat ja väärtuslikumat toodet.”

Just selliste mõtetega lõi Vilve ka kudumikollektsiooni PROMENADE, mida ta Tallinn Fashion Weekil esitles ning millega ta soovib näidata, et valminud kvaliteetkudumite kandmisiga on pikem kui üks hooaeg, sest kasutatud on kvaliteetseid materjale ja teostuses uudseid tehnoloogialahendusi. Meie igal juhul aplodeerime nii kollektsioonile kui värskendavale mõtteviisile!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid