Põhjamaine naine Hispaanias ehteid loomas

Põhjamaine naine Hispaanias ehteid loomas

Elizabeth Palm on 26-aastane ehtekunstnikust tootedisainer, kes elab ja tegutseb Hispaanias Mallorca saarel. Kui ma Elizabethi loodud kahevärvilisi sõrmuseid proovisin, teadsin kohe, et nendest tuleb maailmale teada anda. Elizabeth töötab peamiselt hõbeda ja messingiga, öeldes ise, et ehteid luues on tema suurimaks sõbraks tuli, sest selle abil saab metallidega mängida ja erinevaid struktuure luua. Ja struktuurid ongi just need, mis tema ehete juures silma paistavad. Muide, sõrmused on kogu ilu juures ka reguleeritavate suurustega, sobides ideaalselt minu imepeenikestele näppudele.  

Elizabethi ehted on inspiratsiooni saanud vahemerelisest mäestikust, sealse kivimi struktuurist ja merest. Märksõnadeks tema loomingus on ka kolossaalsus ja eriskummalisus: „Olen huvitatud erinevatest materjalidest, nende käsitsemisest ja nendega mängimisest. Ehtekunst on minu jaoks üks suur eksperiment, loovuse lend ja väljakutse.” Naine ise on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini eriala. Õpingute ajal avanes tal suurepärane võimalus erinevates osakondades kätt proovida, luua funktsionaalseid tooteid ning arendada end erinevate materjalidega eksperimenteerides.

21-aastaselt suundus Elizabeth aga täiendõppele Soome, Jakobstadi linna. Hispaania saarele Mallorcale kolimise ajendiks sai kindlasti varasem pooleaastane studeerimine Valencia EASD disainiülikoolis, kus ta õppis aksessuaare käsitama parameetrilises võtmes, objekte skannima ja nendest omakorda tooteid looma. Näiteks lõi ta rannast leidud kivist mudeli ja sellest sündis seljakott. Seal avastas ta ka Hispaania vahemereliku stiili ja loomulikult toreda positiivse ellusuhtumise võlu.

Palmale kolides alustas Elizabeth algselt praktikat ABA ART galeriis tootedisainerina, sealt edasi suundus aga metalli ja aksessuaari huvilisena ehtekunstis kätt proovima. Mis toobki meid sujuvalt tänasesse päeva: „Hetkel müün enda ehteid pisikesel Palma vanalinna tänaval, kus toimetan ühe andeka ehtekunstniku Jorge Reina käe all. Jorge Reina on spetsialiseerunud sooladega eksperimenteerimisele metallidel. Tema valmistatud soolareaktsioonidega loodud ehted ärgitasid mind tema juures seda tehnikat õppima.” 

Pood ise asub Sant Feliu tänaval Palma vanalinnas, seega, kui satute Mallorca saarele, astuge kindlasti läbi ja imetlege Eesti ehtekunstniku kätetööd! 

Elizabethi ehteid ja tema tegemisi saab kaeda vastloodud Instagrami-kontol @elizabethpalm_jewellery.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid