Personaalne kiidujutt Acne Studiosele

Personaalne kiidujutt Acne Studiosele

Foto: Acne Studios

Ma usun, et ma ei ole seda Portaili veergudel kuigivõrd varjanud, et rootslaste moemärk Acne Studios on üks minu isiklikke lemmikuid. 

See ei ole muidugi alati nii olnud. Vaid mõni aasta tagasi tundus Acne brändina, mille kollektsiooni lõiked olid arusaamatud, värvilahendused mitte alati just skandinaavialikud ning jalanõudes valitsesid eriskummalised kujundid. Kuid bränd jätkas minu orbiidile ilmumist ning tänaseks ei kujuta ma ettegi, et ma ei ihaldaks midagi moemärgi igast kollektsioonist. Ning selle „ihalemise” tipp saabus nüüd vähem kui nädal tagasi, mil bränd esitles Pariisis oma tänavust sügis/talv 2019 naistekollektsiooni. 

Juba esimesest pilgust kogu kollektsioonile hakkasid peas keerlema sellised sõnapaarid nagu power dressing, vana Céline, oversizing selle parimas võtmes, ja need detailid! Kusjuures, võrdlust old Céline’iga on välja toonud teisedki ning eks oli arvata, et valitud disainerid asuvad seda lünka phoebephilomaanide nimel täitma. Acne on siinkohal üheks parimaks teejuhiks, kuidas seda õigesti teha. 

Mis mind ennast kogu kollektsiooni juures korraks aga isegi ehmatas, oli moelaval näidatud karusnahk, sest see näis kuidagi liiga realistlik. Samas tundus parajalt ebareaalsena, et Acne Studios täna päris karusnahka kasutada võiks. Südamerahu saabus Acne ametliku pressiteate vahendusel, kus kinnitati, et tegemist on siiski kunstkarusnahaga. Mulle meeldis selle pressiteate juures veel seegi, kuidas brändi loominguline juht Jonny Johansson kirjeldas kollektsiooni kui „tradition is given new energy” ning täpselt nii see ka on. Kõik traditsiooniline, alates pükskostüümidest kuni käekoti suuruseni välja, on saanud värske acneliku tõlgenduse, millele jagus kiidusõnu nii Pariisist, Ameerikast kui ka mitme kaasmõtleja seas siinsamas Eestiski. Nii tunduski igati kohane tavapärase lihtsa like’i asemel Instagramis seekord võtta Acne kiitmine suuremalt ja personaalsemalt ette. Sest olgem ausad, see kollektsioon lihtsalt väärib seda!

Illustreerimaks eelnevat juttu on allolevas galeriis toodud välja nii kollektsiooni moelava kui ka lavatagused ametlikud fotod. Nautigem!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid