PEAB KÜLASTAMA: Ulmeliste moeskulptuuride fotonäitus “Skins&Shells”

Foto: Nick D

“Skins&Shells” on Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli (HKPU) moemagistrantide rahvusvaheline koostööprojekt, mille tulemusi eksponeeritakse Eestis esmakordselt Disainiööl toimuva disaini- ja arhtektuurikoolide väljapaneku raames Telliskivi Loomelinnaku rohelises saalis. Näitus avatakse 11. septembril kell 17:00.

Eksperimentaalsetest vormidest koosnev moeskulptuuride seeria “Skins&Shells” räägib elu eksistentsi ümbritsevate “kaitsemembraanide” mõtestamisest. Seda nii sõna sõnalt kui abstraktsemas võtmes, sest ka linnaruum või traditsiooniline rõivas võivad olla justkui omamoodi kaitsekihina identifitseeritav “nahk”.

EKA ja HKPU tudengid kasutasid ühtekokku 1600 bambuslehvikut, millest loodi 11 narratiivset moeskulptuuri. Bambusele omane paindlikkus ja võime võtta mistahes kuju lasi ideedel söösta ambitsioonikatesse kõrgustesse ja tungida sügavatele fantaasiatesse. Projekti eesmärk kombata kartmatult ruumilise mõtlemise ning couture’i piire formuleerus läbi peenelt viimistletud sümmeetria, asümmeetria ning matemaatiliste korduste.

Projekti juhendajateks olid Liisi Eesmaa (EKA õppejõud) ja Piret Puppart (EKA moeosakonna professor) ning tehnilist tuge pakkus Basia Szkunicka (Hong Kongi Polütehnilise ülikooli magistriprogrammide juht). Näituse fotod jäädvustas Spitgan Magazine’i fotograaf Nick D.

Näitus jääb Telliskivi Loomelinnaku rohelises saalis avatuks 16. septembrini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid