Öökülm ja Albri pop-up’itavad Telliskivi Loomelinnakus

Öökülm ja Albri pop-up’itavad Telliskivi Loomelinnakus

Foto: Öökülm, Albri

Veebruarikuus on Telliskivi Loomelinnaku pop-up-poes seadnud end sisse ainulaadne ruumieksperiment – kodumaise tekstiilettevõtte Öökülm kivipestud linased kangad on leidnud kaaslaseks samuti kodumaise ettevõtmise, Albri industriaalse vaibiga vintage-valgustid.

Kes mõlemast nimest esimest korda kuuleb, siis Öökülm on tekstiilimärk, mis disainib, toodab ja müüb kvaliteetsest linasest kangast valmistatud kodutekstiile. Värvivalik on Öökülmal lihtne ning inspireeritud Eestimaa loodusest. Samuti ei leia brändi tootedisainist midagi üleliigset, minimalistlikud kodutekstiilid ei ole mõeldud olema omaette kunstiteosed, vaid rahulik taust koju – olles praktilised, vastupidavad, loodussäästlikud, kerged hooldada ja ilusad oma lihtsuses. „Et elu on niigi kirju ja askeldusterohke, peab kodu olema koht, kus saab rahulikult olla ja puhata,” kirjeldab Öökülma filosoofiat märgi tootedisaini ja visuaalse identiteedi eest vastutav tekstiilidisainer Viive Küttner. Viive lisab, et Öökülm paneb rõhku värvi ja kanga tekstuurile, et igaüks saaks endale ise harmoonilise voodipesukomplekti kokku panna, näiteks erinevatest hallidest toonidest, lisades hulka malbet roosat, tumesinist või valget. Olgu ka öeldud, et Öökülma linane kangas on toodetud Leedus, tooted on õmmeldud aga Eestis. 

Albri omakorda on Allan Leppiksoni loodud kodumaine ettevõtmine, mis sündinud armastusest tööstusdisaini ja valguse vastu. Albri loob unikaalseid valgusteid, mille baasiks on ehedad ja vanad, ajahambast puretud toorikud, segatuna tänapäevase kvaliteedi ja võimalustega. Koos Öökülmaga moodustab Albri Telliskivi Loomelinnaku pop-up-poes sumeda ja inspireeriva koosluse, mis peaks igale põhjamaist stiili hindavale sisustusmaanile vägagi meelejärele olema.

Öökülma ja Albri pop-up jääb Telliskivi Loomelinnakus avatuks veebruari lõpuni.

Rohkem infot mõlema kaubamärgi kohta leiate ookulm.com ja albri.ee. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid