Omanäoline Kopli Vintaaž avas uksed

Foto: Kopli Vintaaž

Möödunud laupäeval avas suurejoonelise avapeoga uksed omamoodi eriline komisjonipood Kopli Vintaaž. See on teise ringi kauplus, mis lähtub sellistest märksõnadest nagu eklektika, retro ja vintaaž.

Kolme värvika omaniku – Veronika Vallimäe, Gerda Kaasiku ja Luke Teetsov-Faukneri – ellukutsutud Kopli Vintaaž erineb teistest komisjonikauplustest selle poolest, et seisma jäänud esemeid saavad müügile tuua kõik soovijad. Ning mitte ainult rõivaid, vaid ka jalanõusid, aksessuaare, kas või vana fotokaameragi. „Peaasi, et esemest õhkuks retrot ja vintaaži,” täpsustavad kaupluse asutajad, „ning Kopli Vintaaž hoolitseb ülejäänu eest.” Nimelt seisneb kogu kaupluse kontseptsioon selles, et Kopli Vintaaž pakub oma müügipinda ja -personali, et müüki toodud esemed endale uue omaniku leiaksid, ning inimene, kes esemed müüki toob, saab tulu, kui ese on uuele omanikule maha müüdud.

Antud idee said asutajad omaenda armastusest taaskasutuse ja vintaaži vastu. „Olen aastaid vintaaži kogunud, sest ma tunnen, et need esemed kõnetavad mind – neis riietes on maagiat ning nagu veingi lähevad vintaažesemed aastatega aina paremaks,” räägib Vallimäe. Kaasik lisab, et kaupluse eesmärk on kindlasti hoida hinnad taskukohased ning lisaks väga eksklusiivsetele esemele pakkuda casual’imaid, et igaüks endale sobiva leiaks.

Kopli Vintaaž asub Kopli Restorani ja Saaliga samades ruumides aadressil Kopli 25, Tallinn. Kopli Vintaaž on avatud T-L 11.00-19.00 ja P-E 11.00-18.00.

Vaata ka videot Kopli Vintaaži meeleolukast moeetendusest:

Kommentaarid