„Oh, kui äge soeng, kes su juuksur on?”

Kui ma saaks iga kord… midagigi, kui mult seda küsitakse. Lubage ma vastan nüüd kõigile küsijatele ja küsimustele korraga ära. Minu juuksur on Marii Laipaik ehk Fahle ilusalongi Marii, kes on lühidalt öeldes uskumatu käeosavusega kartmatu naine! 

Fahle ilusalongis Marii juures juukseid lõikamas käia on täiesti omaette meelelahutus, ma ootan seda alati nagu mingit üritust. Võin ausalt öelda, et tavaliselt ei käi ma ei teatris ega kinoski nii hea meelega kui juuksuris. Vaatamata levinud arusaamale on poisipea eest hoolitsemine absoluutselt kõige lihtsam asi maailmas, šampoonipudel kestab pool aastat ja juuksed kuivavad minutitega. Lihtsalt tihti peab kohendamas käima, muud midagi. Minu maksimaalne paus saab olla kolm nädalat ja kui olen kas või paar päeva hiljaks jäänud, näen välja nagu isalõvi. Umbes nii nagu näeb välja Aljona, kui ta unustab oma juukseid sirgendada. 

Poisipea juures ei ole kõige tähtsam juuksed, vaid juuksur. Suur aplaus neile juuksuritele, kes julgevad öelda, et nemad ei tunne ennast poisipead lõigates kindlalt. Ma isiklikult arvan, et seda on parem ette ära öelda, kui pärast koos kliendiga nutta. Ma usaldan Mariid enda juustega ükskõik mida tegema, kuna tal on ka endal lühikesed juuksed. Ükski pikkade kiharatega Rapuntsel ei kujuta ette, mis tunne on ohjeldada umbes viie pöörikohaga siilisoengut, aga poisipeaga juuksur loeb su mõtteid! 1,5 cm pikkustes juustes hakkavad pöörikohad tööle nagu tornaadod, aga Marii teab, kuidas nende ümbert lõigata nii, et keegi ei arvaks, et tegu on Nukitsamehega. 

Isiklikust kogemusest võin veel öelda, et Kambodžas usaldasin kaunitari, kes oli vist tõesti puhtjuhuslikult käärid kätte võtnud ja ütles, et on juuksur. Seda viga ma enam ei tee. Olukord oli nii kohutav, et pisarad voolasid! Õnneks naerust, mitte kurbusest. Marii on aga õppinud Tallinna Tööstushariduskeskuses ja on juuksur olnud 10 aastat. Kui küsisin, kumba talle tegelikult rohkem meeldib lõigata, kas pikki või lühikesi juukseid, meeste või naiste soenguid, siis ta vastas, et naudib vaheldust ja loomulikult on põnev, kui keegi tuleb hullumeelse sooviga stiilimuutust teha. Pikad juuksed lühikeseks, blondid tumedaks või midagi muud, mille tulemust oleks kohe silmaga näha. „Ma ei suudaks teha tööd, mille tulemust ei näeks kohe oma silmaga,” on tema sõnad.

Aga kus siis juuksur oma juukseid lõikab? Ise on professionaal, aga endal ju ometi lõigata ei saa. Marii käib tavaliselt enda salongist väljas, kuna tahab ka „juuksuris käia”, mitte tööpäeva lõpus lasta kiiresti kolleegil otsi piirata. Tema tavajuuksuriks on Liina Intersalonist, aga pikal troopikareisil lasi ta enda juukseid lõigata hoopis peikal – kindel, et saab töö käigus juhendada, mitte ei pea ebaprofessionaalse juuksuri kehva käeosavuse tõttu pead järgmisel päeval kiilaks ajama. Julguse punktid neile mõlemale! 

Marii juurde saab aegu broneerida Fahle Ilusalongi kodulehel, otsi ta üles nime järgi: Marii Laipaik.

Fotod: Mikk Pavelson

*Postitus on valminud koostöös Fahle Ilusalongiga.

Sarnased artiklid

Kommentaarid