Nu Nordik sulgeb uksed

Foto: Anu Samarüütel

Eelmisel nädalal saabus kodumaise disaini austajate jaoks ootamatu uudis – 30. märtsil sulgeb igaveseks uksed Eesti esimene ja kõige vanem disainipood Nu Nordik. Vabaduse väljakul Kunstihoone all asuv Nu Nordik alustas tegutsemist 2002. aasta detsembris, olles nüüdseks müünud ja populariseerinud Eesti disaini veidi üle 16 aasta. 

Nu Nordik avaldas oma meeskonna nimel ühispöördumise, mida siinkohal vahendame:

„Kui täna on Tallinnas kohalikule disainile keskendunud butiike hulgaliselt, siis 2002. aastal polnud neid Eestis mitte ühtegi. Disainer kui amet oli suhteliselt haruldane, veelgi vähem oli neid julgeid, kes ise oma kaubamärgi või moestuudio teha söandasid. 

Nu Nordiku eelkäijaks oli Disainiturg, mis toimus ööklubis Spirit ning viis kokku kohalikud loojad ning huvilise publiku. Umbes aasta pärast oli selge, et turg on väga populaarne ning disainerid vajavad püsivat kauplust. Juhuslikult selgus, et Kunstihoone all asuv legendaarne ARSi pood lõpetab tegevuse, kaupluse pind vabaneb ning disainipoe idee saigi rendikonkursil võidu. 

Nu Nordiku idee autoriks ja esimeseks eestvedajaks oli moedisainer Anu Samarüütel-Long. Asutajateks sai grupp disainereid ja loojaid: moeloojad Marju Tammik ja Jaanus Vahtra, arhitekt Gert Sarv, nahakunstnik Anneli Valtin, interjööriaksessuaaride firma ShiShi omanikud ja disainerid Mart Haber ja Taivo Piller. Hiljem liitus seltskonnaga finantsspetsialist Piia Kallas. 

Poe kontseptsioon oli nii Eesti kui ka maailma mastaabis julge – pakkuda koos moodi, suuremaid ja väiksemaid sisustuselemente, ehteid, moeaksessuaare, raamatuid ja muusikat. 16 aasta vältel on Nu Nordikus oma loomingut müünud mitmedsajad tegijad eri valdkondadest. 

Kunagi sai Nu Nordik loodud tühjale kohale ajal, mil disainipoe järele oli suur vajadus. Nüüd on Eesti disaini kelku vedamas nii palju tegijaid, et Nu Nordiku meeskonna liikmed võivad pühenduda oma põhitegevustele ja uutele loovprojektidele usus, et Eesti disaini müük jääb headesse kätesse. 

Nu Nordiku tiim tänab kõiki oma endisi ja praeguseid töötajaid, disainereid ja loojaid, kes meiega koostööd on teinud, Eesti Kunstnike Liitu ja muidugi kõige rohkem meie kalleid kliente, kes disainereid toetavad ja Eesti disaini igapäevaselt kasutavad! 

Olge kõik tänatud!”

Meie ütleme omalt poolt vastu: Nu Nordik, sind jäädakse igatsema.

Sarnased artiklid

Kommentaarid