NEMAD hakkavad valima ERKI Moeshow võitjat

Karl-Christoph Rebase kollektsioon „The Significant Other“

Foto: Sandra Luks

Uudsel viisil toimuvat noorte moeloojate aasta tähtsaimat moesündmust ERKI Moeshow’d hindab ka tänavu rahvusvaheline žüriii.

Noorte moelooming jõuab laupäeval, 29. augustil, Põhjala tehases publiku ette showcase’i vormis, kus iga etendus toimub personaalsel “laval” iseseisva muusika, keskkonna ja modellide liikumisega. Nii saavad noored disainerid loomingu ümber luua täiesti oma maailma. Kõike seda hindab aga rahvusvaheline žürii, kelle seas nii kohalikke moevõlureid kui kaugeid eksperte.

ERKI Moeshow žüriiliikme Aljona Eesmaa sõnul on hea meel näha, et paljude noorte disainerite jaoks ei ole ERKI Moeshow ainult ühekordne projekt. “Juba eelžüriist jäi mulle silma, et mõnda käekirja olen ma varasematelt ERKI Moeshow etendustel näinud ning avaldatud osalejate lõppnimekiri seda ka kinnitas – sellest leiab tugevaid tegijaid, kes on üha kindlamalt oma kanda Eesti moemaastikul kinnitamas,” kommenteerib Eesmaa. “Tänavu ootab aga disainereid ees omamoodi väljakutse – panna oma looming kõnelema mitte moeetenduse vaid showcase’i vormis ning see saab olema kindlasti põnev vaatemäng,” innustab žüriiliige sündmust oma silmaga vaatama tulla.

ERKI Moeshow žürii koosseisu kuuluvad tänavu:

Roberta Einer on moedisainer, omanimelise moemaja juht ja Eesti disaini esindusnägu.

Marite Mastina-Peterkopa & Rolands Peterkops disaineriteduo MAREUNROL’S liikmed, kes loovad lisaks oma kaubamärgile tandemina moodi nii filmidele, teatri- ja kui ka ooperietendustele.

Liisi Eesmaa kurioosumeid loov moekunstnik ja tunnustatud stilist.

Kristi Pärn-Valdoja moeajakirjanduse emafiguur, ajakirja SÄDE peatoimetaja ja meisterlik sõnavõlur.

Annamari Vänskä on Aalto Ülikooli moeeriala õppejõud ja mitmete rahvusvaheliste moe- ning disaininäituste kuraator.

Tanel Veenre on omanimelise ehte- ja rõivabrändi loovhing, fotograaf ja andekas sulesepp.

Katie Dominy on rahvusvahelise kunstnikke, disainereid ja loovtalente koondava digitaalse platvormi ARTSTHREAD kaasasutaja.

Aljona Eesmaa on moele ja disainile keskenduva veebiportaali Portail.ee peatoimetajarahvusvaheliste moe- ja ilubrändide meediasuhete osuslik taustajõud.

Gary Markle tekstiili- ja moeeriala õppejõud NSCADi ülikoolis Kandas. USA mainekama disainikooli Parsonsi kasvandikuna tegeleb aktiivselt performance-kunsti ning skulpturaalsete objektideg loomisega.

Laupäeval toimuval ERKI Moeshowl näitavad oma loomingut 15 noort moeloojat: Mariliis Niine, Edvard Hiietam, Annika Kiidron, Anneliis Reili, Kairi Getman, Kirke Talu, Anu Sirkas, Karolin Kärm, Liisa Kanemägi, Karl-Christoph Rebane, Susanna Belinda Kõgel, Külli-Triin Laanet, Kerttu Reinmaa, Sandra Luks, Milana.

Ühine sündmusega Facebookis: https://www.facebook.com/events/418833779044421/

Piletid ja lisainfo Ticketeris: https://www.ticketer.ee/erki-moeshow-2020/

Sarnased artiklid

Kommentaarid